У третій декаді травня спостерігався масовий літ, спарювання метеликів яблуневої та сливової плодожерок І покоління.
Рекомендуємо провести обстеження і при відлові феромонними пастками у період відкладання яєць (5 метеликів протягом 7 днів) та за наявності хвороб плодових культур - борошнистої роси, плодової гнилі, парші та інших - проводити хімобробки баковими сумішами з додаванням фунгіцидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Дані обробки будуть ефективні і проти інших шкідників плодових культур (попелиці, листоблішки, листокрутки тощо).
Триває активний літ вишневої мухи у черешневих садах. У цей період рекомендуємо провести захисні заходи (через 10 — 12 днів після попереднього обробітку, але не пізніше як за 20 днів до початку збору врожаю). У поточному році набули широкого поширення хвороби кісточкових- моніліоз та кучерявість листя персика. За необхідності застосувати бакові суміші з додаванням фунгіцидів і проти інших хвороб - кокомікозу, плодової гнилі - згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Обов’язково за 3 доби попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.