• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору

Державний контроль у сфері фітосанітарії

Фітосанітарна безпека будь-якої держави означає захищеність її території від ризиків, які виникають в разі проникнення, розповсюдження та масового розмноження шкідників, хвороб рослин та бур`янів. Останні, становлять реальну небезпеку і за досить короткий термін можуть завдавати значних економічних збитків. Відомо, що внаслідок діяльності шкідливих організмів національні сільгоспвиробники втрачають щорічно понад 30% валових зборів урожаю.

Попередження проникнення та розповсюдження на території нашої держави регульованих шкідливих організмів, локалізація і ліквідація їх вогнищ, створення системи управління фітосанітарними ризиками, запровадження карантинних режимів, організація захисту рослин при вирощуванні сільськогосподарських культур – це ї є основи успішної реалізації питань щодо фітосанітарної безпеки України.

Державний контроль в насінництві та розсадництві

У сучасному сільськогосподарському виробництві високоякісне насіння і садивний матеріал набувають особливої ваги. Через насіння і садивний матеріал реалізуються набутки селекціонерів, утілені в нових сортах. А його якісний підпір до посіву чи посадки є запорукою великих врожаїв сільськогосподарських культур. Саме тому підвищується роль державного контролю за виробництвом та реалізацією насіння і садивного матеріалу.

З огляду на зростання експорту-імпорту насіннєвого матеріалу важливе значення має законодавча база та її міжнародна гармонізація з охороною власності на сорти рослин і вимогами до якості насіннєвого та садивного матеріалу. Адже інтеграція з європейськими структурами виступає одним з визначальних чинників зовнішньої політики нашої держави. Тим паче, що розвиток і зміцнення економічних відносин з іншими країнами, у тому числі й у галузі насінництва, та вихід України як рівноправного партнера на міжнародний ринок, потребує постійного підтвердження відповідності стандартам і вимогам міжнародних організацій.

Україна набула права видавати міжнародні сертифікати на партію насіння, які засвідчують посівні та сортові якості насіннєвого матеріалу і отримала можливість помітно розширити географію експорту насіння за рахунок поставок продукції на нові ринки збуту.

Управління складається з таких структурних підрозділів:

–  Відділ карантину рослин;

–  Відділ фітосанітарних заходів на кордоні;

–  Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин;

–  Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків;

–  Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва.

Відділ карантину рослин

– Реалізовує державну політику у сфері карантину рослин;

– Здійснює в межах своїх повноважень фітосанітарні заходи;

– Виявляє регульовані шкідливі організми;

– Запобігає проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких регульованих шкідливих організмів, на території України.

Відділ фітосанітарних заходів на кордоні

–  Реалізовує державну політику у сфері карантину рослин;

–  Здійснює в межах своїх повноважень фітосанітарні заходи;

–  Охороняє територію України від занесення регульованих шкідливих організмів;

–  Виявляє регульовані шкідливі організми;

–  Запобігає проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких регульованих шкідливих організмів, на території України.

 Відділ контролю за обігом засобів захисту рослин

–   Реалізує в межах компетенції державну політику у сфері захисту рослин;

–   Сприяє виконанню загальнодержавних програм у сфері захисту рослин;

–  Здійснює державний контроль за дотриманням регламентів застосування пестицидів і агрохімікатів (тільки регуляторів росту рослин) відповідно вимогам сертифікатів якості засобів захисту рослин, які ввозяться на території України, вмістом у сільськогосподарській продукції та сировині рослинного походження залишкової кількості пестицидів, агрохімікатів та важких металів;

–   Здійснює державний контроль за проведенням профілактичних та винищувальних заходів щодо боротьби зі шкідниками у місцях зберігання запасів продукції рослинного походження;

–   Здійснює поширення серед громадян інформації у сфері захисту рослин.

Відділ прогнозування, фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків

–  Реалізує в межах компетенції державну політику у сфері карантину та захисту рослин;

–  Сприяє виконанню загальнодержавних програм у сфері карантину та захисту рослин;

–  Здійснює нагляд за розвитком, поширенням і шкодочинністю шкідливих організмів та розроблення разом із науково-дослідними установами прогнозів розвитку і поширення шкідливих організмів;

–  Складає плани, готує пропозицій щодо проведення обстежень сільськогосподарських та інших угідь для встановлення їх фітосанітарного стану, надання науково-методичних та інших послуг з захисту рослин;

–  Прогнозує в межах компетенції обсяги робіт, пов’язаних із захистом рослин відповідно до фітосанітарного стану.

Відділ контролю в сфері насінництва та розсадництва

–  Здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері насінництва та розсадництва;

–  Здійснення державного нагляду (контролю) за обігом насіння і садивного матеріалу на території України;

– Здійснення  заходів консультативної та роз’яснювальної роботи з суб’єктами усіх форм власності і господарювання (включаючи лісове, квітково-декоративне насінництво та розсадництво, насінництво картоплі, овочевих, баштанних, плодових і горіхоплідних культур та розсадництво плодових, ягідних, горіхоплідних культур, винограду та хмелю),садівництва та лісових насаджень ,які займаються виробництвом, заготівлею, обробкою, розмноженням, реалізацією і використанням насіння та садивного матеріалу рослин, а також вирощуванням садивного матеріалу, заготівлею, обробкою, розмноженням, зберіганням, реалізацією та використанням насіння і садивного матеріалу; дотримання технологій виробництва на єтапах вирощування, збирання та післязбиральної обробки насіння і садивного матеріалу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux