Перша декада листопада характеризувалась мінливою погодою. Середньодекадна температура повітря становила 8,5° тепла, максимальна температура піднімалась до позначки 14,3° тепла, мінімальна знижувалась до 0,5° тепла. Сума опадів становила 0,8 мм.
Погодні умови І декади були сприятливими для розвитку озимих культур. Посіви знаходяться в доброму стані.
На початку ІІ декади листопада спостерігається зниження температури повітря вночі до 1º морозу, яке прогнозується і надалі, тому найближчим часом очікується часткове припинення живлення гусениць озимої совки та личинок хлібної жужелиці, а за встановлення мінусових температур - опускання шкідників в нижні шари грунту на зимівлю.
Личинки хлібної жужелиці шкодять на посівах озимої пшениці, посіяної по стерньовим попередникам. Заселено 14% обстежених площ, за середньої чисельності личинок – 0,2 екз/м². За віковим складом личинки ІІ віку становили 62%, ІІІ – 38%.
Гусениці озимої совки ІІ покоління продовжують харчування на посівах озимої пшениці та озимого ріпаку. Заселено 35% обстежених площ, середня чисельність - 0,3 екз/м², максимально 2. Віковий склад гусениць становить ІУ – 49%, У - 46%, УІ – 5%.
Спостерігається залялькування несправжніх гусениць ріпакового пильщика на посівах озимого ріпаку. Заселено 49% обстежених площ посівів, в середньому 2% рослин, за середньої чисельності 1 неспргус/росл. За віковим складом личинки УІ віку становлять 80%, лялечки – 20%.
Мінлива погода з перепадами нічних і денних температур та підвищена відносна вологість, яка спостерігалась у І декаді листопада була сприятливою для розвитку та поширення хвороб на посівах озимих культур.
Борошниста роса. Уражено 8% обстежених площ, в середньому 0,2% рослин, максимально 1%. Розвиток хвороби 0,1%.
Кореневі гнилі. Уражено 6% обстежених площ, в середньому 0,2% рослин. Розвиток хвороби 0,1%.
Пероноспороз. Уражено 20% обстежених площ посівів озимого ріпаку, 0,2% рослин, максимально 1%. Розвиток хвороби 0,1%.
Плямистості. Уражено 23% площ, 0,2% рослин, максимально 1%. Розвиток хвороби 0,1%.
При обстеженні сільськогосподарських угідь виявлено незначне збільшення заселених площ та жилих нір мишоподібних гризунів.
На посівах озимої пшениці гризунами заселено 28% обстежених площ, середня чисельність 0,3 кол/га з 1,4 ж.н, максимально 2 кол/га з 4 ж.н (на крайових смугах).
Шкідники виявлені на 31% обстежених площ, середня чисельність 0,3 кол/га з 1,5 ж.н, максимально 2 кол/га з 4 ж.н (на крайових смугах).
На посівах багаторічних трав шкідники заселили всі обстежені площі, середня чисельність - 0,4 кол/га з 2,5 ж.н/га, максимально 3 колонії з 4 ж.н.
На неорних землях середня чисельність мишоподібних гризунів складала 0,8 кол/га з 2,8 ж. н., максимально 4 колонії/га з 5 жилими норами.