• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформаційне повідомлення про стан розвитку та поширення основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 18 листопада 2021 року
Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 18 листопада 2021 року о 10:56

Метеорологічні умови

     У другій декаді листопада спостерігалось зниження температури повітря до 8 морозу та вітряна погода. Середня температура повітря за звітний період становила 2,4º тепла, максимальна температура на початку другої декади листопада підвищувалась до 10° тепла. Опадів не було.

Шкідники та хвороби озимої пшениці та озимого ріпаку

     Низькі температури повітря, що спостерігались в останні дні І декади листопада та продовжували утримуватись у ІІ декаді листопадасприяли припиненню живлення личинок хлібної жужелиці та гусениць озимої совки на посівах зернових культур, розпочалось опускання їх у нижні шари ґрунту на зимівлю.

     Хлібна жужелиця. Личинками шкідника було заселено 22% обстежених площ посівів озимої пшениці, посіяної по стерньових попередниках та крайових смугах полів, прилеглих до них. Середня чисельність личинок - 0,3 екз./м², максимально – 2. За віковим складом личинки ІІ віку становлять 60%, ІІІ – 40%.

     Озима совка ІІ покоління. Гусениці шкодили на 33% обстежених площ посівів озимого ріпаку та озимої пшениці. Середня чисельність гусениць – 0,2 гус./м², максимально – 2 гус./м². Віковий склад гусениць становив: У віку – 55%, УІ – 45%.

     Пероноспороз на посівах озимого ріпаку. Уражено 34% обстежених площ посівів, у середньому - 2% рослин, максимально - 4%. Розвиток хвороби – 2%.

     Біла плямистість на посівах озимого ріпакуУражено 39% обстежених площ, у середньому - 2,2% рослин, максимально - 4%, розвиток хвороби - 2%.

     Бактеріоз коренів на посівах озимого ріпакуУражено 7% обстежених площ, у середньому - 0,5% рослин, максимально – 2%, розвиток хвороби - 1%.

     Кореневі гнилі виявлені на посівах озимої пшениці ранніх строків. Уражено 11% площ, у середньому - 0,5% рослин, максимально - 2%, з розвитком хвороби - 1%.

Мишоподібні гризуни

     При проведенні огляду сільськогосподарських угідь маршрутноколоніальним способом виявлено незначне збільшення житлових нір та колоній гризунів.

     На посівах озимої пшениці гризунами заселено 41% обстежених площ за середньої чисельності 1 кол./га з 1,4 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 3 житловими норами (на крайових смугах).

     Шкідники заселили 44% обстежених площ посівів озимого ріпаку за середньої чисельності 1 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 4 житловими норами (на крайових смугах).

     На посівах багаторічних трав мишоподібні гризуни заселили 100% обстежених площ, середня чисельність колоній шкідників - 1 кол./га з 2 житловими норами, максимально - 3 кол./га з 5 житловими норами.

     На неорних землях гризуни виявлені на всіх обстежених площах, середня чисельність колоній складала 2 кол./га з 2,5 житлової нори, максимально - 5 кол. з 5 житловими норами.

     На даний час сільгоспвиробники проводять захисні заходи на площах, де було виявлено перевищення ЕПШ мишоподібних гризунів.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux