• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформаційне повідомлення про стан розвитку та поширення основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 13.04.2023 року
Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 13 квітня 2023 року о 13:44

Метеорологічні умови

      У першій та на початку другої декади квітня спостерігалась тепла волога погода. Середньодекадна температура повітря виявилась на 1,6° вище за середню багаторічну і становила 9,4º тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 17,8° тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 32° тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 3,7° тепла, поверхня ґрунту охолоджувалась до 3º тепла.

     Сума опадів за звітний період склала 31 мм . Агрометеорологічні умови для сівби, проростання та сходів були задовільні. Стан посівів на даний час добрий.

Фенологія культур

     Озима пшениця – кущення;

     озимий ріпак – бутонізація;

     ярий ячмінь – сівба, проростання зерна;

     горох – сходи;

     яблуня – розпускання листя;

     абрикос – цвітіння.

 Шкідники та хвороби озимих культур

     Триває залялькування личинок хлібної жужелиці. Заселено 16% обстежених площ посівів озимої пшениці за середньої чисельності 0,3 екз./м², максимально – 2. Пошкоджено у середньому 0,3% рослин, максимально - 2%. Віковий склад личинок становить: ІІІ - 70%, лялечки – 30%.

     Спостерігається залялькування гусениць озимої совки ІІ покоління на посівах озимих культур. Заселено 30% обстежених площ посівів озимої пшениці та озимого ріпаку. Середня чисельність гусениць становила 0,3 гус./м², максимально - 2. Віковий склад гусениць становить: УІ - 78%, лялечки – 22%. Пошкоджено у середньому до 1% рослин, максимально - 2%.

     Ріпаковий та капустяний стеблові прихованохоботники шкодять у посівах озимого ріпаку. Заселено 32% обстежених площ посівів, пошкоджено у середньому 2% рослин за середньої чисельності 1 екз./рослину.

     Ріпаковий квіткоїд. Триває заселення посівів озимого ріпаку та живлення шкідника. Заселено 21% обстежених площ, 0,5% рослин за середньої чисельності 1 екз./росл.

     Хрестоцвіті блішки активно харчуються у посівах озимого ріпаку у теплі сонячні дніШкідник виявлений на 41% обстежених площ за середньої чисельності 1 екз./росл. при заселенні 1,5% рослин, максимально – 3% (на крайових смугах).

     Волога погода, що продовжує утримуватись і у ІІ декаді квітня, сприятлива для розвитку та поширення основних хвороб сільськогосподарських культур.

     Борошнистою росою уражено 29% обстежених площ, у середньому – 2% рослин, максимально - 4% (на крайових смугах). Розвиток хвороби - 2%.

     Кореневі гнилі виявлені на 7% обстежених площ, уражено у середньому 0,5% рослин, максимально - 1%.

     Септоріозом уражено 22% обстежених площ, у середньому – 1,5% рослин, максимально - 3%, розвиток хвороби - 1%.

     Біла плямистість виявлена на 25% обстежених площ посівів озимого ріпаку, уражено у середньому 1% рослин, максимально – 2%.

     Бактеріозом коренів уражено 9% обстежених площ посівів, у середньому - 0,5% рослин, максимально - 2%. Розвиток хвороби – 1%.

Шкідники ярих культур

     На сходах гороху виявлена шкодочинність бульбочкового та південного сірого довгоносиків і піщаного мідляка за середньої чисельності 0,2 екз./м². Пошкоджено у середньому 0,5% рослин.

Шкідники саду

     Протягом І декади квітня та початку ІІ продовжує утримуватися дощова та похмура погода, яка стримує активний вихід шкідників саду.

     Триває шкодочинність на бруньках жуків сірого брунькового довгоносика. Заселено 52% дерев за середньої чисельності 2,9 екз./дер., максимально – 6. Пошкоджено у середньому 1,5% бруньок, максимально – 3%.

     Жуки яблуневого квіткоїда заселили 63% дерев, середня чисельність – 2 екз./дер., максимально – 3. Пошкоджено у середньому 1% бруньок, максимально – 2%.

     Розпочалося відродження гусениць кільчастого та непарного шовкопрядів. Шкідниками заселено 3 - 4% дерев. Оглядом гілок з чотирьох боків крони встановлено, що середня чисельність гусениць складає 1,2 гус./п.м.г., максимально – 2. Пошкоджено у середньому 1% бруньок, максимально – 2%.

     Триває оживлення гусениць білана жилкуватого та золотогуза. Гнізда шкідників виявлені на 4 - 5% дерев. Гусениці добре перезимували і на даний час тримаються разом поблизу гнізд. За встановлення теплої погоди гусениці будуть розповзатися і шкодочинити на бруньках та молодому листі.

     Найближчим часом очікується відродження гусениць розаної листокрутки

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux