Метеорологічні умови
У першій декаді січня спостерігалась різка зміна погодних умов. Тепла погода, що трималась у першій половині звітного періоду, змінилась на морозну погоду з сильними поривами вітру, опадами у вигляді дощу та снігу. На дорогах спостерігалась ожеледиця, також було виявлено обмерзання дерев, кущів тощо. Мінімальна температура повітря знижувалась до 18º морозу. Максимальна температура повітря на початку декади підвищувалась до 8° тепла.
Опади випали у кількості 21 мм, висота снігового покриву становила 4 см, глибина промерзання ґрунту - 17 см.
Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 3º морозу і була незагрозлива для рослин озимих культур. Розрахункова критична температура вимерзання озимої пшениці становила 14,0º морозу.
Мишоподібні гризуни
Погодні умови звітного періоду були несприятливими для розвитку та життєдіяльності мишоподібних гризунів. На сільськогосподарських угіддях не виявлено збільшення заселених площ та житлових нір гризунів.
Гризунами заселено 39% обстежених площ посівів озимої пшениці за середньої чисельності 1,4 кол./га з 2,9 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 4 житловими норами.
На посівах озимого ріпаку шкідники виявлені на 43% обстежених площ, середня чисельність - 1,5 кол./га з 3 житловими норами, максимально – 4 кол./га з 4 житловими норами.
На всіх обстежених площах посівів багаторічних трав середня чисельність колоній - 2 кол./га з 4,9 житлової нори, максимально – 5 кол./га з 7 житловими норами.
На неорних землях середня чисельність колоній гризунів становила 2,3 кол./га з 5 житловими норами, максимально – 6 кол. з 7 житловими норами.