В третій декаді листопада переважала тепла з незначними опадами погода. Середньодобові температури повітря на 2º - 7º були вище за норму і знаходились в межах від 2º - 7º тепла. Лише на початку декади вони були на 2º нижче за норму або відповідали їм і становили 2º морозу. Середня декадна температура повітря виявилась на 1,6° вище за середню багаторічну і становила 2,7º тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 10,3° тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 12° тепла. Мінімальна температура повітря знижувалась до 3,1° морозу, поверхня снігу охолоджувалась до 4º морозу. Сума опадів за декаду склала 7 мм або 41% норми.
Внаслідок теплої погоди озимі культури 25 листопада відновили вегетацію. Озима пшениця знаходилась в стадії неглибокого спокою, проходили слабкі процеси вегетації, тим самим витрачались поживні речовини.
Зволоження грунту на більшій території області залишається на недостатньому рівні. Волога у поверхневому шарі грунту поступово втрачається, грунт слабозволожений.
Триває слабке живлення личинок хлібної жужелиці – виявлені поодинокі пошкодження рослин. Заселено 14% обстежених площ посівів озимої пшениці (по стерньовим попередникам), за середньої чисельності личинок – 0,2 екз/м², максимально 2 екз/м². За віковим складом личинки ІІ віку становили 51%, ІІІ – 49%.
Спостерігається неактивне живлення гусениць озимої совки ІІ покоління. Заселено 35% площ посівів озимої пшениці та озимого ріпаку. Середня чисельність гусениць - 0,3 екз/м², максимально 2. Віковий склад гусениць становив ІУ – 26%, У - 59%, УІ – 15%.
Найближчим часом, за прогнозами синоптиків, очікується зниження температури повітря, що сприятиме припиненню живлення шкідників.
Борошнистою росою було уражено близько 10% обстежених площ посівів озимої пшениці, в середньому 0,2% рослин, максимально 1%. Розвиток хвороби 0,1%.
Септоріоз. Уражено 5% обстежених площ посівів озимої пшениці, в середньому 0,1% рослин, максимально 1%. Розвиток хвороби 0,1%.
Кореневі гнилі. Уражено 6% обстежених площ посівів озимої пшениці, в середньому 0,2% рослин. Розвиток хвороби 0,1%.
Плямистості. Уражено 23% площ обстежених площ посівів озимого ріпаку, 0,2% рослин, максимально 1%. Розвиток хвороби 0,1%.
На сільськогосподарських угіддях спостерігається незначне збільшення заселених площ та жилих нір гризунів.
На посівах озимої пшениці шкідники виявлені на 36% обстежених площ. Середня чисельність 0,3 кол/га з 1,6 ж.н, максимально 2 кол/га з 4 ж.н.
Заселено 38% площ озимого ріпаку, середня чисельність гризунів 0,3 кол/га з 1,9 ж.н, максимально 2 кол/га з 5 ж.н (на крайових смугах).
Посіви багаторічних трав шкідники заселили 100%, середня чисельність - 0,5 кол/га з 2,9 ж.н/га, максимально 3 колонії з 6 ж.н.
Середня чисельність мишоподібних гризунів на неорних землях складала 1,0 кол/га з 3,0 ж. н., максимально 4 колонії/га з 6 жилими норами.