• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформаційне повідомлення про стан розвитку та розповсюдження основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 06.08.2020 року
Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 07 серпня 2020 року о 11:23

МЕТЕОРОЛОГІЧНІ УМОВИ

На початку І декади серпня спостерігалась тепла, суха погода. Середньодобові температури повітря на 1º – 4º були вище за норму і становили 22º – 26° тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 33,5° тепла, поверхня ґрунту прогрівалась до 56° тепла. Мінімальна температура повітря  знижувалась до 10,3° тепла поверхня ґрунту охолоджувалась до 9º тепла.

На переважній території області агрометеорологічні погодні умови липня: суховійні явища, нестача опадів та, як наслідок, непродуктивна втрата корисної вологи в ґрунті – виявились несприятливим фактором для вегетації і формування урожаю пізніх культур.

Запаси продуктивної вологи на кінець липня були недостатні і становили на посівах соняшника у метровому шарі ґрунту 26 мм.

Шкідники та хвороби озимої пшениці, ярого ячменю,кукурудзи та сої

Клоп черепашка. Молоді, окрилені клопи перелітають у лісосмуги, де залишаться на зимівлю. Незначна кількість клопів знаходиться ще на полях і грунтових дорогах. У лісосмугах середня чисельність їх складала 0,2 екз/м2, максимально 2.

На посівах кукурудзи продовжується харчування гусениць стеблового метелика.  Заселено 31% обстежених площ посівів, за середньої 1 гус/росл при заселенні 1,5% рослин. За віковим складом гусениці ІІІ віку становили – 21%, ІУ – 52% і У – 27%

Спостерігається зменшення чисельності попелиць на рослинах кукурудзи. Заселено 100%  площ, було пошкоджено в середньому 4,5% рослин, максимально 10% із середньою чисельністю 1 екз/росл, максимально 3.

Попелиці на посівах сої. Заселено 100% обстежених площ, за середньої чисельності 2 екз/росл, максимально 5екз/росл, пошкоджено в середньому 3,5% рослин, максимально 7% в слабкому ступені.

Павутинний кліщ шкодить на всіх обстежених площах посіву сої, за середньої чисельності 1,5, максимально 3 екз/лист, пошкоджено 4% рослин та 6% листя.

 

Пухирчаста сажка виявлена на 9% обстежених площ посівів кукурудзи, уражено в середньому 0,2 рослин; летюча сажка – уразила 2% обстежених площ, в середньому 0,1 % рослин.

Альтернаріоз на сої виявлений на 25% обстежених площ посівів, уражено в середньому 2,5% рослин, максимально 5%. Розвиток хвороби 1%.

Септоріоз на сої. Уражено 19% обстежених площ посівів, в середньому 2%, максимально 4% рослин з розвитком хвороби 1%.

 

Шкідники та хвороби соняшнику.

Соняшникова вогнівка. Заселено 15% обстежених площ посівів соняшнику, середня чисельність 1 гус/кошик при заселені 1% рослин, максимально 3%.

В зв’язку з сухою, спекотною погодою збільшення уражених площ та рослин не спостерігається. Уражене хворобами листя засихає.

Альтернаріоз на соняшнику. Хворобу виявлено на 7% площ. Рослин уражено в середньому 1,5%, максимально 4% з розвитком хвороби 1%.

Септоріоз на соняшнику. Уражено 16% площ. Рослин уражено в середньому 1,8%, максимально 4% з розвитком хвороби 1% .

Іржа на посівах соняшнику. Уражено 15% обстежених площ посівів, в середньому 1% рослин, максимально 3%, розвиток хвороби 3%.

Пероноспорозом на посівах соняшнику уражено 21% обстежених площ, в середньому 1,5% рослин, максимально 4%. Розвиток хвороби 3%.

 

Багатоїдні шкідники

Озима совка ІІ покоління Продовжуються літ і відкладання яєць метеликів. За добу налічується в середньому 1 метелик, максимально 2. 

Саранові. На неорних землях середня чисельність нестадних видів шкідника становила 0,6 екз/м², максимально 6 (рибгоспи «Петриківський» та «Самарський»).

За видовим складом кобилка блакитнокрила становила 25%, кобилка темнокрила – 26%, хрестовичка мала – 26%, кобилка чорносмугаста – 23% та поодинокі екземпляри італійського пруса.

Спостерігається поодинокий літ лучного метелика ІІ покоління.

Білан капустяний ІІ поколінняЗаселено в середньому 2,5% рослин пізньої капусти, максимально 6% із середньою чисельністю 2 гус/рос, максимально 5. За віковим складом гусениці ІІ віку становили – 80%, ІІІ – 20%.

Триває літ метеликів капустяної совки ІІ покоління та розпочалось відкладання яєць на овочевих культурах.

Літ метеликів бавовникової совки І покоління був розтягнутий, тому на посівах соняшнику та кукурудзи ще спостерігається живлення гусениць УІ віку і триває залялькування. Заселено було 15% обстежених площ посівів, в середньому 1,5% рослин, за середньої чисельності 1 гус/росл..

 

Шкідники овочевих культур

Засихання бадилля картоплі сприяє завершенню шкодочинності імаго жука на картоплі і переміщення його на рослини баклажанів та томатів. Середня чисельність їх склала 1 екз/росл, максимально 4, пошкоджено в середньому 7% рослин.

Розпочався літ капустяної молі ІІІ покоління.

Триває шкодочинність попелиць на пізній капусті. Заселено 100% площ,  пошкодили 8% рослин, середня чисельність 1 кол/росл.

Фітофтороз уражено в середньому 5% рослин томатів, максимально 9%, розвиток хвороби 3%.

Бактеріоз огірків. Уражено 4,5% рослин, з розвитком хвороби 4%.

Пероноспороз огірків. Хворобою уражено в середньому 5% рослин, розвиток хвороби 4%.

 

Шкідники саду

Яблунева плодожерка ІІІ покоління. Гусениці в залялькованому стані, а також відмічено початок льоту метеликів ІІІ покоління. На феромонну пастку налічується в середньому 2 метелика за добу, максимально 5.

Закінчується доживлення личинок каліфорнійської щитівки ІІ покоління після чого вони стануть дорослими самками. Заселено 20% дерев. Середня чисельність складала 0,1 лич/пмг, максимально 1. Пошкоджено 3,2% плодів, максимально 6%.

Білан жилкуватий. Триває ембріональний розвиток яєць. Найближчим часом очікується відродження гусениць.

Зелена яблунева попелиця. Продовжується шкодочинність нових поколінь попелиць. Заселено 100% дерев. Середня чисельність складала 1кол/лист, максимально 2 при заселенні нових 2% листочків, максимально 5%.

Вишнева попелиця.  Продовжується шкодочинність вишневої попелиці нових поколінь на всіх обстежених деревах. Середня чисельність складала 1кол/лист, максимально 2 при заселенні 2% листочків, максимально 5%.

Сливова плодожерка  ІІ  покоління. Триває доживлення гусениць. Пошкоджені плоди виявлені на 44% дерев. Із обстежених 100 плодів в середньому пошкоджено 2,8% плодів, максимально 5% із 1гус/плід. Віковий склад гусениць становить:  ІІІ – 15%, ІУ-30% і У-55%.

Триває шкодочинність кліщів.

Червоний плодовий кліщ заселив 78% дерев. Пошкоджено в середньому 11% листя, максимально 27% із середньою чисельністю 2екз/лист, максимально 4.

Бурий плодовий кліщ шкодочинить на 13% дерев. Заселено і пошкоджено в середньому 5% листя, максимально 11% із середньою чисельністю 3 екз/лист, максимально 5.

Глодовий кліщ шкодочинить на 3% дерев. Пошкоджено в середньому 3,2% листя, максимально 9% із середньою чисельністю 2,5 екз/лист, максимально 4.

 

Хворобиплодових культур

Борошниста роса на яблуні. Хворобою  уражено  36% дерев. В середньому уражено  10% листя, максимально 17% з розвитком  хвороби 15%. Спостерігається засихання хворого листя.

Парша на яблуні. Хворобою уражено 9% дерев. Листя уражено в середньому 5,5%, максимально 10% з розвитком хвороби 10%. Плодів уражено в середньому 4%, максимально 7% з розвитком хвороби 5%.

Кучерявість листя персика. Хворобою уражено 16% дерев, в середньому 3,5% листя, максимально 8%  з розвитком хвороби 15%.

Кокомікоз на вишні і черешні. Уражено 3% дерев, в середньому 3% листя, максимально 6% з розвитком хвороби 10%.

Моніліальний опік на черешні. Поширення хвороби не спостерігається. Хвороба виявлена на поодиноких деревах, уражено 1,5% пагонів, максимально 3% з розвитком хвороби 5%.

Кокомікоз сливи. Прояви хвороби виявлені на 2% дерев. Листя уражено в середньому 1,5%, максимально 4% з розвитком хвороби  0,1%.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux