• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформаційне повідомлення про стан розвитку та поширення основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 27 січня 2022 року
Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 28 січня 2022 року о 15:40

Метеорологічні умови

     Наприкінці ІІ та протягом ІІІ декади січня утримувалась холодна з поривами вітру, сильними снігопадами та заметілями погода. Середньодекадна температура повітря становила 5,5º морозу. Максимальна температура повітря підвищувалась до 0,6° морозу, мінімальна температура повітря знижувалась до 13,8 морозу, поверхня снігу охолоджувалась до 18º морозу.

     Опади у вигляді снігу випали у кількості 27 мм, або 90% норми. Висота снігового покриву на сільськогосподарських угіддях складає 12 - 16 см, місцями перемети снігу висотою 80 см. Промерзання грунту досягло 30 см.

     Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 5º морозу та була незагрозлива для рослин озимих культур. Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур були задовільні. Розрахункова критична температура вимерзання на 26 січня для озимої пшениці у фазі кущення становила 14,0 º морозу. На даний час озимі культури укриті снігом.

Відбір монолітів озимої пшениці

     Для встановлення стану перезимівлі рослин озимої пшениці 25 січня 2022 року були відібрані моноліти. Погодно-кліматичні умови першої половини зимового періоду були задовільними та мали мінливий характер. За даний період спостерігалися як сприятливі, так і негативні умови для рослин, а саме: на півдні області впродовж кількох днів на полях утримувалася льодяна кірка. Під час найбільшого похолодання мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3 см) знижувалась до 6º морозу та була незагрозлива для рослин озимих культур. Тривалий час рослини перебувають під шаром снігу, що позитивно впливає на їх перезимівлю.

     Дані про попередні результати відрощування будуть надані наступної декади.

Мишоподібні гризуни

     Складні погодні умови звітного періоду сприяли переходу мишоподібних гризунів на підземний спосіб життя. При огляді сільськогосподарських угідь слідів життєдіяльності гризунів на поверхні не виявлено. Чисельність колоній та житлових нір залишається на рівні попередньої декади.

     На посівах озимої пшениці гризуни заселили 36% обстежених площ, середня чисельність - 1 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 3 житловими норами (на крайових смугах).

     На посівах озимого ріпаку заселено 37% обстежених площ, середня чисельність - 1 кол./га з 1,4 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 4 житловими норами (на крайових смугах).

     На посівах багаторічних трав гризуни виявлені на всіх площах, середня чисельність - 1 кол./га з 2,0 житловими норами, максимально - 2 кол./га з 6 житловими норами.

     На неорних землях середня чисельність колоній гризунів складала 2 кол./га з 2,7 житлової нори, максимально - 4 кол. з 5 житловими норами.

Хвороби бульб картоплі

     У приватних овочесховищах тривають роботи щодо перебирання посадкового матеріалу картоплі. За результатами проведеного аналізу маємо:

 • бульби раннього сорту Веснянка уражені хворобою «звичайна парша» - 1%, сухою гниллю - 1%, ризоктоніозом - 1%;
 • бульби сорту Фантазія уражені хворобою «суха гниль» - 2%;
 • бульби сорту Слов’янка уражені звичайною паршею - 1% та сухою гниллю - 2%.

 

Результати аналізу бульб картоплі станом на 27.01.2022 р.Сорт

Ураже-

но бульб,%

Уражено хворобами, %

Чор-на ніжка

Кіль-цева

гниль

Фіто-фто-роз

Фо-моз

Ризо-кто-ніоз

Зви-чайна парша

Су-

ха гниль

Мокра гниль

Веснянка

3

-

-

-

-

1

1

1

-

Фантазія

2

-

-

-

-

-

-

2

-

Слов’янка

3

-

-

-

-

-

1

2

-

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux