Після тривалої дощової погоди на сільськогосподарських угіддях можливий спалах багатьох хвороб. Необхідно постійно обстежувати посіви озимих, ярих колосових культур та за наявності хвороб борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей, бурої листкової іржі вчасно провести захисні заходи. Оздоровлюють посіви під час виходу рослин у трубку за інтенсивності ураження плямистостями 1%, септоріозом листя 5% через обприскування відповідними фунгіцидами. Вибір препаратів здійснюється з огляду на спектр захисної дії та домінуючу хворобу.
Особливу увагу слід привернути на посіви озимого ріпаку, рослини якого перебувають у стадії початку цвітіння. Продовжується шкідливість та заселення посівів ріпаковим квіткоїдом, прихованохоботниками, білокрилкою, оленкою волохатою, хрестоцвітими блішками, капустяною моллю та попелицями. У господарствах за перевищення шкідниками ЕПШ (ріпакового квіткоїда на початку цвітіння - 5-6 жуків на рослину; стеблового капустяного прихованохоботника – 2 жуки на 40 рослин або 20 жуків на жовту чашку за 3 дні) необхідно провести крайові або суцільні обприскування дозволеними до використання в Україні пестицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Проти хвороб озимого ріпаку - пероноспорозу, альтернаріозу, фомозу, плямистостей тощо - слід застосувати обробітки фунгіцидами, дозволеними до використання в Україні.
За необхідності застосування хімічного обробітку посівів за 3 доби попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.