Амброзія полинолиста – один з небезпечних карантинних бур’янів, який можна назвати екологічно небезпечним, адже квітковий пилок амброзії – надзвичайно шкідливий для людини.
Амброзія полинолиста засмічує всі польові культури, особливо -зернові культури, а також сади, виноградники, пасовища, луки, полезахисні смуги, пригнічуючи культурні рослини, оскільки має велику вегетативну масу та розвинену кореневу систему, що може сягати на 4 м вглиб.
До знищення рослини призводить лише її викорінення, бо після підрізання стебла рослина здатна до швидкого відтворення наземної частини, причому утворює декілька продуктивних стебел. Тому скошування рослин амброзії полинолистої необхідно проводити в міру відростання (3-4 рази за літо). Поза межами населених пунктів ефективним є застосування гербіцидів.
Комплексна боротьба з амброзією передбачає проведення:
Відповідальні за виконання заходів з боротьби з карантинним бур’яном- райдержадміністрації, органи місцевого самоврядування, які мають передбачати в місцевих бюджетах кошти на проведення боротьби з амброзією.
У Дніпропетровській області розроблена «Програма з локалізації та ліквідації амброзії полинолистої та інших карантинних організмів на території Дніпропетровської області протягом 2012-2026 років».
За I півріччя 2021 року, згідно з Регіональною Програмою, управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області повідомляє, що застосування механічного та агротехнічного методів обробки для ліквідації амброзії полинолистої проведено на площі 191,25 тис. га, обприскування земель, засмічених амброзією, гербіцидами, відповідно до Переліку пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні, проведено на площі 152,79 тис. га.