Альбінізм є вродженим захворюванням, що характеризується повною або частковою відсутністю пігменту в шкірі, волоссі та очах. У той час як більшість з нас бачили людину-альбіноса, мало хто знає, що альбінізм зустрічається також у тварин в одному випадку на 10 000 особин.
Тварини-альбіноси мають вигляд дуже особливий, навіть трохи космічний. Світле забарвлення і червоний колір очей роблять їх незвичайними серед яскравих кольорів навколишнього світ.
Альбінізм – це зовсім не хвороба, а аномалія, яка передається у спадок. У природному середовищі тварин-альбіносів можна зустріти досить рідко. Екзотична зовнішність для самих звірів скоріше є вадою, аніж окрасою. Через блідий відтінок вони легко помітні. Мисливець-альбінос не може застати свою жертву зненацька або часто і сам стає легкою здобиччю, зустрівши більшого хижака.
У зоопарках та природних заповідниках цим чарівним тваринам живеться набагато комфортніше, де для їх нормального існування створені всі умови. Альбіноси мають слабший імунітет, тому потребують особливого догляду та уваги.
Уперше у 1993 році з’явилася інформація про те, що в природі зустрічаються тварини з білим окрасом не зовсім альбіноси, а лейкісти.
Лейкізм - це скорочення або повна відсутність усіх шкірних пігментів. Лейкізм та альбінізм походять від синонімічних слів, що означають «білий». Однак альбінізм - це скорочення або в більшості випадків повна відсутність пігменту меланіну, що приводить до появи надзвичайно світлих шкірних покривів, тоді як лейкізм проявляється у вигляді великих ділянок повністю білої шкіри або шерсті серед пофарбованої.
Ще одна важлива відмінність між цими двома явищами - це колір очей. У тварин-альбіносів відсутній пігмент у рогівці ока, тому очі у тварин- альбіносів рожевого кольору через кровоносні судини. У тварин з лейкізмом - очі звичайного кольору, бо пігментні клітини очей розвиваються незалежно від пігментних клітин шкіри.
Лейкізм частіше всього зустрічається серед коней, великої рогатої худоби, котів та галок.
Отакий чудовий незнаний світ!