Усі харчові продукти, що продаються в ЄС, повинні відповідати правилам маркування ЄС, які спрямовані на забезпечення наявності у споживача всієї необхідної інформації для усвідомленого вибору при купівлі продуктів харчування.
До харчових продуктів застосовують два типи вимог щодо маркування:
1. Загальні правила маркування харчових продуктів.
2. Специфічні положення для окремих груп продуктів:
Важливою вимогою щодо забезпечення простежуваності харчових продуктів є наявність у маркуванні позначення, що ідентифікує номер партії, до якої належить харчовий продукт.
У ЄС питання позначення номеру партії регулюється Директивою № 2011/91/ЄС (Директива Європейського Парламенту та Ради щодо позначення або маркування для ідентифікації партії, до якої належить харчовий продукт).
Відповідно до зазначеної Директиви ЄС, харчовий продукт може бути введений в обіг та перебувати в обігу, тільки якщо його маркування містить позначення, що ідентифікує партію, до якої він належить.
Ця вимога не застосовується:
Номеру партії має передувати велика літера «L» латинської абетки, за винятком випадків, коли таке позначення чітко відрізняється від інших позначень у маркуванні. Позначення, що ідентифікує партію, можна не наводити, якщо в маркуванні вказано мінімальний термін придатності харчового продукту або дату «вжити до», яка складається із дня та місяця в певному порядку та наведена в незакодованій формі.
В українському законодавстві забезпечення простежуваності у маркуванні харчових продуктів визначено Наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України «Про затвердження Порядку і спеціальних вимог до маркування харчових продуктів, а також Переліку харчових продуктів, для яких обов'язковим є зазначення країни походження або місця походження».