В ЄС діють вимоги до продуктів харчування тваринного походження, призначених для споживання людьми. Їх метою є запобігання передачі та поширенню захворювань серед населення та тварин. На оператора покладено загальний обов’язок контролювати безпеку харчових продуктів та процесів, за які він відповідає.
В українському законодавстві вимоги щодо простежуваності визначені Законом України «Про основні вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», який регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.
Для харчових продуктів тваринного походження, окрім загальної інформації, визначеної Регламентом (ЄС) № 178/2002 (містить загальні вимоги до забезпечення простежуваності), обов’язковою до фіксування, збереження та надання на вимогу оператора ринку, якому постачається харчовий продукт, чи компетентного органу є інформація, визначена ст. 3 Регламенту (ЄС) № 931/2011:
- точний опис харчового продукту;
- обсяг або кількість харчового продукту;
- найменування та адреса оператора ринку харчових продуктів, від якого було відправлено харчовий продукт;
- найменування та адреса вантажовідправника (власника), якщо ним не є оператор ринку харчових продуктів, від якого харчовий продукт був відправлений;
- найменування та адреса оператора ринку харчових продуктів, якому було відправлено харчовий продукт;
- найменування та адреса вантажоодержувача (власника), якщо ним не є оператор ринку харчових продуктів, якому адресовано харчовий продукт;
- позначення, яке ідентифікує партію або вантажну партію;
- дата відправлення.
- Специфічні вимоги до простежуваності окремих видів харчових продуктів тваринного походження в ЄС наводяться, зокрема у:
- Виконавчий регламент Комісії (ЄС) № 931/2011 від 19 вересня 2011 року, яким встановлюються вимоги щодо простежуваності, зазначені в Регламенті Європейського Парламенту та Ради (ЄС) № 178/2002 для харчових продуктів тваринного походження.
- Виконавчий регламент Комісії (ЄС) № 1337/2013 від 13 грудня 2013 року, яким встановлюються правила застосування Регламенту (ЄС) № 1169/2011 щодо визначення країни чи місця походження для свіжого, охолодженого й замороженого м’яса — свинини, баранини, козлятини та м’яса свійської птиці.
- Регламент (ЄС) № 1224/2009 від 20 листопада 2009 року, що встановлює систему контролю Співтовариства для забезпечення дотримання правил спільної політики рибальства.
- Виконавчий регламент ЄС № 404/2011 від 8 квітня 2011 року, що містить детальні вимоги щодо імплементації Регламенту (ЄС) № 1224/2009 від 20 листопада 2009 року, який установлює систему контролю Співтовариства для забезпечення дотримання правил спільної політики рибальства.