Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (ОІЕ) та Європейського Союзу (через систему нотифікації хвороб тварин – ADNS) у листопаді 2020 році були зареєстровані випадки високопатогенного грипу птиці на територіях Федеративної Республіки Німеччини, Королівства Нідерландів, Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії. З цього приводу в Дніпропетровській області був посилений контроль за ввезенням інкубаційних яєць, птиці, продуктів з неї ( за винятком продуктів, що пройшли обробку методом, який гарантує знищення збудника вказаного захворювання) відповідним розпорядженням Головного державного ветеринарного інспектора Дніпропетровської області.
Що таке грип птиці? Грип птиці (або класична чума птахів, заразна нежить птахів, брауншвейзька хвороба курей) гостра висококонтагіозна вірусна хвороба сільськогосподарської, синантропної та дикої птиці, яка проявляється пригніченням, септицемією, ураженням органів дихання, травлення, високою загибеллю птиці.
Грипом птиці хворіють кури, качки, індики, страуси, цесарки, горобці, лебеді, чайки. Можуть хворіти і тварини - свині, норки, коні, коти. Небезпечний пташиний грип і для людини. Викликає хворобу РНК-вмісний вірус, що має здатність видозмінюватись, мутувати. Природним резервуаром збудника пташиного грипу є дика водоплавна птиця.
Управління Держпродспоживслужби в області звертає особливу увагу населення, керівників господарств, органів місцевого самоврядування, що зараження може відбуватись від хворої дикої перелітної птиці або через продукти птахівництва, одержані від хворої сільськогосподарської птиці. Інформуємо, що лікування пташиного грипу не розроблено, тому треба уникати контакту з хворими чи мертвими птахами.
У випадках масової гибелі (домашньої, дикої) птиці терміново повідомляти районні управління або звертатись до спеціалістів Головного управління Держпродспоживслужби за телефоном: 099-723-16-99