Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області в період з 26 листопада по 09 грудня 2021 року взяли участь у двосторонньому он-лайн семінарі зі співробітництва між Китайською Народною Республікою та Україною в галузі системи управління безпечності імпортних та експортних харчових продуктів тваринного та рослинного походження.
Семінар відбувся за домовленістю між Держпродспоживслужбою та Посольством Китайської Народної Республіки, за сприяння Міністерства комерції Китайської Народної Республіки, організатором якого був Цзянсузький дослідницький центр з інспекції, карантину та якості.
У заході взяли участь 30 фахівців з територіальних управлінь Держпродспоживслужби. Лекції проводились спеціалістами Шанхайської, Нанкинської та Сюйчжщуської митниць згідно із затвердженим графіком на он-лайн платформі Zoom.
Відкрив семінар Цю Вен’ї – магістр громадського здоров'я Міжнародної асоціації з охорони здоров’я при Головному митному управлінні Китайської Народної Республіки з профілактики та боротьби з коронавірусною хворобою.
У ході проведення семінару учасники були ознайомлені з Законами та Правилами Китайської Народної Республіки щодо безпечності імпортних та експортних харчових продуктів тваринного та рослинного походження, з міжнародними стандартами WNO/SPS, САС в галузі безпечності харчових продуктів та співробітництва між Китаєм та ОІЕ, з практичними навичками боротьби в КНР з коронавірусною хворобою, з розвитком міжнародної торгівлі та економіки.
Слухачі семінару відвідали он-лайн Чанчжоуське харчове підприємство з вирощування та виробництва свіжих овочів та фруктів, ознайомились зі стандартами GMP (good manufacturing practice - належна виробнича практика), які регулюють та оцінюють параметри виробництва та лабораторні перевірки на харчових підприємствах у Китаї, застосування у виробничих практиках системи оцінки ризиків безпечності харчових продуктів.
Слухачів поінформовано про введення в дію з 01.01.2022 нових вимог Декрету КНР № 248/249 щодо оновлених правил реєстрації іноземних підприємств з виробництва харчових продуктів.
Під час навчання доповідачами були надані конкретні відповіді на численні запитання слухачів щодо нових правил реєстрації іноземних підприємств на експорт до КНР.
З рівня Держпродспоживслужби була проведена он-лайн презентація для китайських колег з метою ознайомлення їх з вимогами українського законодавства в галузі безпечності харчових продуктів.