У плодових насадженнях області наприкінці другої декади травня розпочався літ метеликів яблуневої плодожерки І покоління.
При відлові феромонними пастками у період відкладання яєць
(5 метеликів протягом 7 днів) рекомендуємо проводити обприскування яблуневих насаджень інсектицидами, дозволеними до використання в Україні.
Агрокліматичні умови сприяють повсюдному розвитку хвороб плодових культур — борошнистої роси, плодової гнилі, парші та інших, тому рекомендуємо проводити хімічні обробки баковими сумішами з додаванням фунгіцидів згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
У черешневих садах триває літ вишневої мухи. У період масового льоту вишневої мухи (початок цвітіння білої акації) вишню і черешню середнього та пізнього строків достигання рекомендуємо обробити хімічними препаратами з додаванням фунгіцидів проти хвороб кісточкових — кокомікозу, моніліального опіку, плодової гнилі згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
У період масового відкладання яєць та початку відродження гусениць і личинок цих шкідників (через 10 — 12 днів після попереднього обробітку, але не пізніше, як за 20 днів до початку збору врожаю) необхідно провести повторний обробіток.
Обов’язково за 3 доби до проведення обробки хімічними препаратами необхідно попередити голів виконавчих комітетів сільських та селищних рад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімічні обробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.