У першій декаді квітня відмічено початок заселення сходів гороху бульбочковим довгоносиком, піщаним мідляком (чорниші).
Жуки бульбочкових довгоносиків, піщаний мідляк живляться листям, обгризаючи з країв сім’ядолі та перші справжні листочки у вигляді невеликих овальних вигризань. Пошкодження мають масовий характер. За пошкодження точки росту рослини гинуть. Найбільш уразливі рослини гороху від сходів до фази 6-го листка. Шкодочинність зростає в 6–10 разів за сухої, спекотної погоди.
Згідно зі ст. 5 Закону України «Про захист рослин», фітосанітарний нагляд за станом угідь, посівів, насаджень здійснюють підприємства, установи, організації всіх форм власності та громадяни, діяльність яких пов’язана з користуванням землею, вирощуванням рослин сільськогосподарського та іншого призначення тощо. Погодно-кліматичні умови квітня ( різке похолодання) дещо стримують шкодочинність, за сприятливих умов імовірна осередкова шкодочинність довгоносиків та мідляків.
Необхідно провести обстеження посівів гороху та у разі виявлення бульбочкових довгоносиків за чисельності вище ЕПШ – 10-15 жуків на м², піщаного мідляка за чисельності вище ЕПШ - 3-8 жуків на м² провести обприскування препаратами рекомендованими «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
При роботі з пестицидами необхідно дотримуватися регламентів застосування засобів захисту рослин, правил техніки безпеки та санітарно-гігієнічних вимог, мати посвідчення про право роботи з пестицидами, одержання якого передбачено Законом України «Про пестициди і агрохімікати».