На посівах зернових колосових культур спостерігається літ злакових мух (шведська, гессенська, чорна пшенична). Весняне покоління злакових мух дуже небезпечне для ярої пшениці та ячменю, а шведські мухи - для сходів кукурудзи. Економічний поріг шкодочинності у період сходів — кущіння становить 30 - 50 мух на 100 помахів сачка.
Також триває заселення посівів п’явицями, злаковими попелицями (ЕПШ – 2 - 3 особини на 1 рослину), хлібними блішками (ЕПШ - 30 жуків на 100 помахів сачка), цикадками (ЕПШ - 150 екз./100 помахів сачка). Зазначені шкідники завдають шкоду посівам зернових колосових культур одночасно, тому планувати застосування пестицидів слід з урахуванням цілого комплексу шкідників та хвороб. Рекомендуємо провести обстеження посівів, за умови перевищення економічного порогу шкодочинності (ЕПШ) застосувати хімічний обробіток посівів дозволеними до використання інсектицидами згідно з «Переліком пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
У посівах гороху спостерігається шкодочинність піщаного мідляка та бульбочкових довгоносиків. За 10 - 15 жуків на кв.м посіви обробляють дозволеними до використання інсектицидами.
Обов’язково за 3 доби попередити голів громад, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.