Сільськогосподарським культурам та продукції рослинництва шкодять багато видів шкідників, збудників хвороб, та бур’яни. Тому питання боротьби з шкідливими організмами шляхом застосування пестицидів і агрохімікатів є актуальним. На даний час настає зима, тому є час добре підготуватися до весняно-польових робіт та визначитися де безпечно придбати засоби захисту рослин для отримання добрих врожаїв.
На ринку України є різноманітні засоби захисту рослин від шкідників, хвороб та бур’янів. І якщо вони високої якості, ефективні та зручні у застосуванні, то господарі мають змогу вирощувати добротні врожаї. Але нажаль, будь-який хороший продукт стає об’єктом підробок. На Україні ринок фальсифікованих засобів захисту рослин становить 20-30%, а в роздрібній торгівлі цей показник сягає 80%. Підробки , власне, існують у багатьох сферах нашого життя, але у сфері засобів захисту рослин є особливо небезпечними.
Під назвами відомих препаратів продають невідомі хімічні сполуки. Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї. На жаль, багато споживачів, спокусившись на низькі ціни, купують сумнівні препарати невідомої якості.
Питання підробок засобів захисту рослин дуже актуальне тому, що воно безпосередньо пов’язане з процесом виробництва продуктів харчування, кормів для тварин, сировини для промисловості, що мають бути абсолютно безпечними для кінцевого споживача.
Усі пестициди, що реалізовуються в Україні, згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої перевіряються на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівнем екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів» та доповнення до нього.
Після отримання свідоцтва про державну реєстрацію ЗЗР вважаються безпечними для людини і довкілля. Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України “ Про пестициди і агрохімікати ” та “ Про захист рослин ”.
Ризик стати об’єктом шахрайства існує завжди. Тому радимо ознайомитись з рекомендаціями, щодо захисту від фальсифікованих засобів захисту рослин:
Використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням законодавства «Про пестициди і агрохімікати» тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством.
Використання оригінальних продуктів допоможе не лише зберегти майбутній урожай, але і упередити фінансові та екологічні ризики.