20.09.2021 під час пресконференції в ІА «Міст-Дніпро» начальник відділу санепіднагляду та організації розслідування спалахів управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Неля Полюхович повідомила, що на Дніпропетровщині минулої доби виявили 148 нових випадків COVID-19. Одужали від захворювання 19 пацієнтів.
Коронавірус підтвердили у 62 мешканців Павлограда, 37 – Дніпра, 29 – Кривого Рогу, 4 – Кам’янського, 3 – Новомосковська, 1 – Синельникового.
Загалом на Дніпропетровщині – 142 721 лабораторно підтверджений випадок коронавірусу. Подолали хворобу 133 772 мешканця області. Померли 4 763 людини.
В області, як і по всій Україні, зазначалося стрімке зростання захворюваності та погіршення епідемічної ситуації. Кількість нових випадків COVID-19 на добу збільшилась у 2 рази за минулий тиждень: з 60 за понеділок, 13 вересня, до понад 426 за п’ятницю, 17 вересня.
У зв'язку із погіршенням епідеміологічної ситуації Кабінет міністрів прийняв рішення продовжити адаптивний карантин в Україні до 31 грудня.
Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області здійснює щоденні перевірки закладів освіти, громадського харчування, фізичної культури та спорту, торгівлі продовольчими і непродовольчими групами товарів, ринків, перевізників щодо дотримання протиепідемічних заходів, встановлених у країні.
Упродовж тижня (з 12.09.2021 по 19.09.2021) Держпродспоживслужбою перевірено стан виконання протиепідемічних заходів суб’єктами господарювання.
Перевірками охоплено 1689 закладів, у т.ч. 790 закладів торгівлі продовольчими товарами, 692 заклади торгівлі непродовольчими товарами, 22 заклади громадського харчування, 17 перукарень та салонів краси, 55 закладів дошкільної освіти, 44 школи тощо.
Порушення протиепідемічних заходів встановлено у 134 закладах, Держпродспоживслужбою надано 134 приписи щодо усунення порушень, 20 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.
Суб’єкти господарювання порушують протиепідемічні заходи в частині використання засобів індивідуального захисту, проведення термометрії працівникам, створення умов для дотримання особистої гігієни персоналом та відвідувачами. Відсутні антисептики для рук, рукомийники не забезпечені рідким милом та паперовими рушниками. Прибирання приміщень та робочих поверхонь проводиться без застосування дезінфікуючих засобів.
З 20 вересня 2021 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 13.09.2021 № 954 Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 “Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” та оновлено перелік карантинних обмежень на різних рівнях епідемічної небезпеки.
Зокрема, запроваджено дію двох COVID-сертифікатів: «жовтого» та «зеленого», які будуть відображати інформацію про вакцинацію.
Жовтий COVID-сертифікат можна буде отримати вже після введення першої дози вакцини від коронавірусу. Він буде діяти 120 днів з моменту щеплення.
Зелений COVID-сертифікат видаватимуть після введення другої дози вакцини або через два тижні після застосування однодозової вакцини. Такий сертифікат діятиме рік.
Бізнесу вперше надано право приймати рішення, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень.
Отже, у «жовтій» зоні, крім маскового режиму й необхідності дотримуватися дистанції, забороняються:
- масові заходи за участю понад 1 осіб на 4 кв. м площі приміщення або території;
- завантаженість кінозалів та інших закладів культури більше ніж на 50% місць;
- завантаженість спортзалів і фітнес-центрів більше ніж 1 особа на 10 кв. м;
- роботу закладів громадського харчування з розміщенням відвідувачів на відстані менше ніж 1,5 м і більше чотирьох осіб за столом (не враховуючи дітей до 18 років);
- роботу навчальних закладів, крім тих, де щонайменше 80% працівників мають «жовтий» або «зелений» COVID-сертифікат.
Зазначені обмеження не діятимуть, якщо понад 80% персоналу закладів та 100% відвідувачів, крім осіб до 18 років, вакциновані від COVID-19 однією або двома дозами та пред'явили відповідний сертифікат;
- мають довідку з негативним результатом ПЦР (термін дії 72 години з моменту забору матеріалу);
- мають довідку про одужання від COVID-19 (діє на протязі 180 діб від моменту забору матеріалу, що дав позитивний результат).
У «помаранчевій» зоні діють обмеження «жовтої». Місцева влада може впроваджувати додаткові обмеження.
У «червоній» зоні епіднебезпеки забороняється:
- робота закладів громадського харчування, крім адресної доставки та замовлень на винос;
- робота ТРЦ, кінотеатрів, театрів, розважальних закладів, закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- і відеозйомки;
- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
- робота навчальних закладів, крім тих, де двома дозами вакциновані 100% працівників;
- проведення масових заходів, крім офіційних спортивних заходів та матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
- робота готелів, хостелів тощо.
Обмеження не застосовуватимуться, якщо весь персонал і всі відвідувачі, крім осіб до 18 років, 100% вакциновані від COVID-19.