Статтею 27 Закону України «Про карантин рослин» визначено необхідність проведення реєстрації осіб, які:
здійснюють господарську діяльність з обігу об’єктів регулювання у карантинній та регульованій зонах;
виробляють насіннєвий та садивний матеріал;
здійснюють біологічний контроль з використанням біологічних контрольних організмів;
здійснюють господарську діяльність з виробництва та маркування дерев’яного пакувального матеріалу;
здійснюють зберігання та переробку зерна.
Порядок проведення реєстрації визначений наказом Міністерства аграрної політики України від 21.11.2006 року № 690 та спрямований на запобігання проникненню регульованих шкідливих організмів у зони, вільні від таких регульованих шкідливих організмів на території України та їх виявлення, локалізацію і ліквідацію.
Для реєстрації в реєстрі (https://dpss.gov.ua/fitosanitariya-kontrol-u-sferi-nasinnictva-ta-rozsadnictva/reyestr-osib-zgidno-nakazu-minagropolitiki-690) особи подають заяву про проведення перевірки та реєстрацію особи до Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
Державний фітосанітарний інспектор протягом 5 робочих днів з моменту надходження заяви про проведення перевірки та реєстрацію особи здійснює перевірку об'єктів регулювання.
Перевірка здійснюється шляхом інспектування, огляду, обстеження, відбору зразків для аналізу та фітосанітарної експертизи об'єктів регулювання в процесі їх виробництва, зберігання, переробки та транспортування. За результатами перевірки складається акт перевірки особи, яка підлягає реєстрації.
За результатами розгляду заяви та на підставі акта перевірки Головним управлінням Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області приймається рішення про реєстрацію або відмову у реєстрації особи протягом 10 робочих днів. Рішення про відмову в реєстрації надається особі у письмовій формі.
Особам, зареєстрованим в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері карантину рослин, надається реєстраційний номер.
Плата за реєстрацію не стягується.