З огляду на воєнну агресію російської федерації проти України та терористичні удари по об’єктах енергетичної інфраструктури нашої країни нагально стала проблема використання обладнання для автономного або резервного електропостачання на потреби громадян, установ, організацій та суб’єктів господарювання.
Безумовно найкращою альтернативою було б використання устаткування, що працює на енергії вітру або сонця, але, зважаючи на реалії та відносну простоту, переважна більшість споживачів використовує бензинові, дизельні або газові генератори.
Слід пам’ятати, що генератори ‒ це аварійне джерело живлення і використовувати його потрібно за критичної необхідності, відповідно до рекомендацій виробника, адже небезпека їх експлуатації та екологічна небезпека є дуже високими. Зокрема під час роботи генератора в атмосферне повітря викидаються забруднюючі речовини, які можуть мати негативний вплив на здоров'я людини та навколишнє природне середовище: вуглецю оксид, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок, азоту діоксид, вуглеводнів С12-С19, діоксиду сірки та інші.
Більшість цих забруднюючих речовин походять від різних «неідеальних» процесів під час згоряння, таких як: неповне згоряння палива, реакції між компонентами суміші під високою температурою та тиском, згоряння мастила двигуна та масляних присадок, а також згоряння невуглеводневих компонентів пального та присадок до нього.
Окрім того, працююче обладнання створює понаднормове шумове навантаження: дизельні генератори створюють 88 дБ шуму, генератори, що працюють на бензині або газі, можуть перевищувати 95 дБ. Ці рівні значно перевищують нормативні показники, що складають 55 дБ у денний та 45 дБ у нічний час. Також слід пам’ятати, що таке обладнання є джерелом підвищеної пожежної небезпеки.
Отже, використовуючи генератори зважайте на такі рекомендації: