• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Рекомендації пасічникам щодо роботи в умовах воєнного стану
опубліковано 03 травня 2022 року о 11:59

     Україна належить до п’ятірки світових експортерів меду. Пасіки до війни були зареєстровані в кожній області нашої держави – їх налічувалося понад 45 тис. Бджолосімей – більш ніж 2 млн. Війна порушила плани бджолярів, але, незважаючи на неї, наразі активно триває підготовка до сезону медозбору.


     Рекомендації, як в умовах воєнного стану діяти пасічникам:

 Стосовно реєстрації, розміщення пасіки та вжиття заходів щодо зменшення випадків отруєння бджіл під час проведення обробітків с/г угідь пестицидами.

     Порядок реєстрації, розміщення пасік в умовах воєнного часу не змінився. З порядком реєстрації можна детально ознайомитися на порталі Дія. Пасічники мають отримати ветеринарно-санітарний паспорт пасіки, для цього необхідно надіслати письмове звернення до територіального управління Держпродспоживслужби. У паспорт, на постійній основі, слід вносити дані про клінічний огляд бджіл та контроль хвороб. Обов’язково інформувати територіальне управління Держпродспоживслужби про всі зміни в роботі пасіки.


 Перевезення (кочівля) пасіки

     Під час обробітку с/г культур пасічник повинен вивезти пасіку в безпечне місце, або ізолювати бджіл у вуликах на термін, передбачений обмеженням при застосуванні пестицидів. Попередньо необхідно визначити кількість бджолиних сімей, які підлягають перевезенню. У державній лікарні ветеринарної медицини району – підтвердити благополуччя району щодо карантинних хвороб бджіл, з’ясувати ветеринарно-санітарний стан місцевих пасік і джерел водопостачання та можливість перевезення на медозбір і запилення. Також необхідно отримати дозвіл на перевезення бджолосімей, медозбір і запилення та ветеринарне свідоцтво за формою № 1.

     Крім того, господар пасіки повинен отримати письмове запрошення від господарства на запилення культур, а також довідку від сільського голови про дозвіл на розміщення пасіки. Тільки тоді можна починати перевезення пасіки.

     Після прибуття в район медозбору для запилення бджоляр зобов’язаний пред’явити в орган державної ветеринарної медицини району (міста) ветеринарне свідоцтво і ветеринарно-санітарний паспорт пасік. Міжобласні перевезення проводяться за узгодженням із відповідними Головними управліннями Держпродспоживслужби областей.

     Якщо процес перевезення (кочівлі) припадає на комендантську годину, про це обов’язково необхідно повідомити відповідну військову адміністрацію та поліцію. Адже в комендантський час не можна перебувати на вулиці без відповідного дозволу на переміщення транспортних засобів.

     Перевезення (кочівлю) пасіки треба погоджувати з обласними військовими адміністраціями. Вони мають володіти даними про місце запланованого розташування пасіки (адреса або кадастровий номер земельної ділянки); час та дату запланованого прибуття та виїзду; кількість бджолиних сімей під час перевезення (кочівлі) пасіки, а також мати контактну інформацію власника пасіки або уповноваженої ним особи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux