Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області взяли участь у Регіональному форумі з питань реалізації Стратегії реформи шкільного харчування на період до 2027 року, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.10.2023 № 990-р. Також участь у заході взяли представники освітньої галузі області, керівники громад, ОДА, представники управлінь і департаментів освіти тощо.
Захід пройшов у межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської.
Форум розпочався з виступу заступника Міністра освіти і науки України Андрія Сташківа. У презентаційному виступі посадовця були підняті ґрунтовні питання: щодо проблем, які визначено у результаті оцінки організації харчування, щодо цілей стратегії реформування харчування на період до 2027 року, зазначено про розмір субвенції задля модернізації харчоблоків закладів середньої освіти тощо.
Учасників Форуму в онлайн-режимі привітала Перша леді України Олена Зеленська: вона наголосила на необхідності спільних дій усіх міністерств і відомств, а також громад на місцях як учасників процесу реформування. Олена Зеленська зазначила, що реформа харчування – це не лише про їжу, але й про спільні дії та про вміння допомагати і взаємодіяти. Перша леді підкреслила нові уміння українців – взаємодіяти як ніхто у світі, та запропонувала перенести цей досвід на реформу. «Йдеться не просто про шкільні обіди та калорії: готуємо не їжу, а майбутнє. Наших дітей і своє», – резюмувала Олена Зеленська.
Із привітним словом до присутніх та побажаннями плідної роботи на Форумі звернулася заступниця голови Обласної державної адміністрації - начальника обласної військової адміністрації Ірина Грицай.
Виступи спікерів та тематичні дискусії у межах форуму стосувались, зокрема, впровадження та контролю дотримання нових норм харчування, публічних закупівель, проєктного підходу до переобладнання закладів освіти, безпечності та якості як основи реформи системи шкільного харчування тощо.
На найближчі роки Стратегія має стати «дорожньою картою» реалізації реформи для всіх її учасників – від центральних органів виконавчої влади до представників органів місцевого самоврядування. На її основі громади можуть розробити регіональні стратегії впровадження змін на місцях.
Заходи у межах Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі за ініціативи Олени Зеленської періодично проходять в усіх регіонах України та збирають профільних експертів у галузі освіти, науки та харчування.