Протягом літнього періоду в Україні температура повітря сягає понад 30ºС у затінку. Через це Кам’янське районне управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області рекомендує для послаблення несприятливої дії високої температури вжиття таких заходів:
застосування засобів і заходів з нормалізації мікрокліматичних умов та для захисту від надмірного теплового випромінювання: це влаштування жалюзі або світловідбиваючих плівок на засклених поверхнях, максимальне використання природної вентиляції, застосування звичайних електричних вентиляторів, зволожувачів повітря, влаштування систем кондиціювання локальної та централізованої дії, використання спеціального одягу або одягу з натуральних тканин та засобів захисту;
адміністративне регулювання режиму праці (скорочення робочого дня, зміна початку та закінчення робочого дня, застосування кімнат відпочинку з оптимальними параметрами мікроклімату та повітрообміну тощо).
Проте всі ці заходи є недостатньо ефективними при роботах на відкритих майданчиках. Тому слід організувати раціональні режими праці та відпочинку!
При роботі на відкритому повітрі рекомендовано :
застосування головних уборів та сонцезахисних окулярів, декілька перерв з прийняттям прохолодного душу, забезпечення працівників прохолодною водою;
забезпечення працівників і населення доброякісною та безпечною питною водою.
Нагадуємо, що Державними санітарними нормами 3.3.6.042-99 «Санітарні норми мікроклімату виробничих приміщень» регламентовано норми мікроклімату в межах робочої зони виробничих приміщень, закладів, установ, незалежно від їхньої форми власності та підпорядкування. Оптимальні та допустимі показники мікроклімату є різними для різних категорій робіт за показниками важкості.
З метою профілактики зневоднення організму потрібно правильно дотримуватися питного режиму. Для оптимального водозабезпечення рекомендується також відшкодовувати втрату солей і мікроелементів, що виділяються з організму з потом, за рахунок вживання підсоленої води, мінеральної лужної води, молочно-кислих напоїв (знежирене молоко, молочна сироватка), соків, вітамінізованих напоїв, киснево-білкових коктейлів. Пити воду слід часто і потроху, щоб підтримувати хорошу гідратацію організму. При температурі повітря більше 30ºС і виконанні робіт середньої тяжкості потрібно випивати не менше 0,5 л води на годину — приблизно один стакан кожні 20 хвилин.
Крім того, для підтримки імунітету і зниження інтоксикації організму рекомендовано вживати фрукти і овочі.