Влітку мешканці міст намагаються врятуватися від спеки, купаючись в озерах і річках. Прихід купального сезону радує не тільки дітей, а й дорослих, які обожнюють плескатися в теплій воді.
Багато павлоградців напередодні пляжного сезону, незважаючи на російські обстріли, цікавляться, чи відкриють пляжі і чи можна буде купатися та відпочивати біля річки Вовчої.
Цьогоріч на багатьох територіях України через продовження воєнного стану та неможливість забезпечити дотримання виконання вимог правил охорони життя людей на водних об’єктах та організувати безпечні умови їхнього перебування рекомендується утримуватися від купання через відсутність на пляжах укриттів чи бомбосховищ, де можна сховатися під час повітряної тривоги, можливу наявність вибухонебезпечних предметів біля водойм.
Павлоградське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області наголошує, що відпочивати та купатися дозволяється тільки у спеціально відведених і обладнаних для цього місцях за рішеннями обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування. Відповідно до рішення Павлоградської районної комісії з питань ТЕБ і НС №14 від 12.06.2025 «Про стан підготовки місць відпочинку на водних об’єктах до прийняття відпочивальників», ухвалено рішення у громадах Павлоградського району на період дії правового режиму воєнного стану не відкривати місця масового відпочинку людей на водних об’єктах, зокрема і в літній сезон 2025 року.
Рішення про продовження заборони на купання, безумовно, викликає невдоволення серед мешканців Павлограда, які звикли проводити час на пляжі у літній період. Однак безпека громадян є першочерговим завданням, і вимоги щодо заборони відкриття пляжів у 2025 році мають на метзабезпечення безпечного й комфортного відпочинку громадян, а також збереження довкілля та життя людей.
Якщо ви все ж вирішили відвідати водойми, слід пам’ятати, що купатися в природних водоймах небезпечно не лише з приводу можливої наявності вибухонебезпечних предметів.
Вода водоймищ може бути заражена, навіть якщо на перший погляд здається чистою. Зараження організму хвороботворними інфекціями відбувається при випадковому ковтанні води. Найчастіше таке трапляється у дітей, які довго плавають і пірнають у воді, через що ковтають її, піддаючи себе ротавірусній інфекції та іншим хворобам. Існує ризик заразитися деякими інфекціями просто через потрапляння забрудненої води на шкіру або в очі.
З метою профілактики кишкових та зооантропонозних захворювань уникайте водойм з табличкою «Купатися заборонено», де багато сміття або взагалі поруч розташовано звалища або водойма, яка є місцем життєдіяльності та водопою тварин. Лікарі застерігають, що купання у таких водоймах може загрожувати шлунково-кишковими захворюваннями, шкірними реакціями та навіть серйозними інфекціями.
Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області радить утриматися в 2025 році від купання у природних водоймах.
Бережіть себе та своє здоров’я!