Фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, районних управлінь та районних державних лікарень ветеринарної медицини у співпраці з представниками мисливського і лісового господарств, органів місцевого самоврядування та інших установ розклали 347 461 принаду-брикет з вакциною для імунізації диких тварин проти сказу та охопили територію площею 13 898,44 км2.
У процесі розкладання пероральної вакцини було задіяно 265 бригад (у складі 924 особи), робочими групами завершено розкладання принад з вакциною на території Дніпровського, Кам’янського, Криворізького, Самарівського, Павлоградського та Синельниківського районів.
З метою визначення відсотка споживання принад, відповідно до вимог Методичних рекомендацій з планування, організації та проведення пероральної імунізації м'ясоїдних тварин проти сказу, проводиться контроль споживання брикетів-вакцин на контрольних ділянках.
Пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин від сказу – єдиний дієвий спосіб профілактичної вакцинації диких тварин проти сказу, сприяє зменшенню випадків інфікування цією хворобою в дикій природі. Для імунізації тварин від сказу використовується пероральна вакцина українського виробника ТОВ «Укрветпромпостач».
Принада має вигляд невеликих брикетів розміром 3 см на 5 см із запахом м’ясо-кісткового борошна. У середині приманки міститься капсула з вакциною проти сказу.
Такі заходи забезпечать створення стійкого імунітету у диких тварин, котрі є основними поширювачами збудника сказу, та значно покращать епізоотичну ситуацію в регіоні.
Висока чутливість до вірусу сказу є саме у червоної лисиці, тому вона вважається основним носієм. Однак поширювати небезпечне захворювання можуть дикі (вовки, єнотовидні собаки, їжаки тощо), домашні (коти, собаки) та безпритульні тварини.
Прохання до громадян області з порозумінням ставитися до вжитого заходу та при виявленні принад не брати їх руками, не переносити та не знищувати.
Сказ – особливо небезпечна гостра вірусна хвороба тварин і людини, яка характеризується ознаками поліенцефаломієліту, паралічами і абсолютною смертністю. Відповідно до оцінки Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), сказ входить у п’ятірку найбільш небезпечних зооантропонозів, що завдають величезних соціально-економічних збитків.