Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області продовжує здійснювати контроль за дотриманням санітарних вимог під час організації навчально-виховного процесу в закладах освіти шляхом проведення гігієнічної оцінки режимів роботи та розкладів навчально-трудового навантаження.
Наразі 92 % закладів загальної середньої освіти області подали на розгляд до ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області режими роботи та розклади навчально-трудового навантаження, 29% з яких відхилені від погодження через невідповідність санітарно-гігієнічним вимогам. Під час проведення гігієнічної оцінки спеціалістами санітарного нагляду встановлено такі основні порушення:
- невідповідність вимогам до організації безперервної тривалості роботи з технічними засобами навчання, а саме тривалості роботи з персональними комп’ютерами в умовах дистанційного навчання;
- невідповідність вимогам до організації освітнього процесу в частині оптимального співвідношення навчального навантаження протягом тижня, а також чергування протягом дня і тижня навчальних занять різного ступеня важкості.
-
- Нагадуємо, що медичні вимоги безпеки (правила і норми) щодо освітнього середовища у всіх типах закладів загальної середньої освіти, а також структурних підрозділах інших юридичних осіб, що забезпечують здобуття загальної середньої освіти усіх форм власності, визначені Санітарним регламентом для закладів загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року № 2205.
-
- З метою удосконалення гігієнічних вимог до освітнього процесу в період воєнного стану та надзвичайних ситуацій набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України від 01 серпня 2022 року № 1371 «Про затвердження Змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України». Зокрема даним наказом затверджено зміни до розділу V Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров’я України від 25 вересня 2020 року № 2205, до організації освітнього процесу та роботи з технічними засобами навчання саме в умовах воєнного стану.
Засновник (засновники) та керівник закладу освіти є відповідальними за дотриманням чинних санітарно-гігієнічних вимог та повинні організовувати неухильне виконання заходів щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя.
Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження учнів та має гарантувати безпечні, нешкідливі та здорові умови здобуття освіти.