Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та Дніпропетровської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби взяли участь в онлайн-семінарі, організованому представником проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України», консультантом ФАО з питань розвитку аграрного бізнесу та кооперації в Україні.
Під час семінару обговорювались проблемні питання різних галузей сільського господарства та спільні зусилля, за допомогою яких можливо подолати ці проблеми. З усіх актуальних питань пріоритетним напрямом спільної роботи обрали бджільництво. У Дніпропетровській області галузь бджільництва має високий темп розвитку, кількість зареєстрованих пасік складає 2626 та 123020 бджолосімей.
Є потенціал для підвищення доходів виробництва меду шляхом підвищення обсягів виробництва, зменшення відсотка знятої з обігу через вміст шкідливих речовин продукції (близько 20% від дослідженої) і відкриття каналів експорту для сертифікованої та монофлорної продукції.
Перші кроки у спільній роботі будуть направлені на оснащення Дніпропетровської регіональної державної лабораторії та обласної лікарні ветеринарної медицини сучасними приладами та обладнанням, що дасть змогу в найкоротший термін, у разі загибелі бджіл, виявити хімічні речовини, якими обробляли медоноси.
Перспективними напрямками для опрацювання є:
створення навчальних груп з аматорів, які планують займатися бджільництвом, з метою навчання їх теоретичним та практичним навичкам поводження з бджолами;
створення навчальних груп лікарів ветеринарної медицини дільничних районних лікарень з метою поглибленого навчання з диференційної діагностики хвороб бджіл;
допомога пасічникам у підвищенні доходів шляхом проходження процесу сертифікації органічної продукції пасіки;
грантова допомога пасічникам, які бажають створити умови та вести племінну справу в бджільництві.
Також спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота з ланками пасічник – фермер – органи місцевого самоврядування щодо необхідності взаємодії у виробничих процесах.
Звертаємо увагу, щодо покращення комунікації між бджолярами та аграріями можна скористатися онлайн платформами «Гранд Експерт», «Медова біржа» тощо.