• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Інформаційне повідомлення про стан розвитку та поширення основних шкідників і хвороб сільськогосподарських рослин у Дніпропетровській області станом на 9.11.2023 року
Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 09 листопада 2023 року о 14:08

     Метеорологічні умови

     Протягом першої декади листопада продовжує утримуватися аномально тепла, як для цього періоду року, з туманами та опадами погода. Середньодекадна температура повітря становила 12,2º тепла. Максимальна температура повітря підвищувалась до 20° тепла, мінімальна температура повітря знижувалась до 7° тепла.

Сума опадів за звітний період становила 11 мм, що позитивно впливає на ріст та розвиток озимих культур.

     Фенологія культур

      озима пшениця – кущення;

      озимий ріпак – розетка.

     Шкідники та хвороби озимої пшениці й озимого ріпаку

     Погодні умови були сприятливі для подальшого живлення шкідників на озимих культурах.

     Триває активне живлення личинок хлібної жужелиці. Заселено 11% обстежених площ посівів озимої пшениці. Середня чисельність личинок - 0,2 екз./м², максимально – 2. За віковим складом личинки ІІ віку становлять 50%, ІІІ – 50%.

     Гусениці озимої совки ІІ покоління шкодять на 27% обстежених площ посівів озимої пшениці та озимого ріпаку. Середня чисельність гусениць - 0,3 гус./м², максимально -2, пошкоджено у середньому 1,5% рослин, максимально – 3. За віковим складом гусениці ІУ віку становлять 45%, У - 40% та УІ -15%.

     Попелиці на посівах озимого ріпаку заселили 56% обстежених площ, середня чисельність шкідника становить 1кол./росл., максимально -2. Пошкоджено у середньому 3,5% рослин, максимально – 7.

     Спостерігається незначне збільшення уражених площ та рослин хворобами. Ранкові тумани, дощі та коливання температур сприяють розвитку та поширенню основних хвороб сільськогосподарських рослин.

     Борошниста роса. Хвороба виявлена на 29% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено у середньому 2,8% рослин, розвиток хвороби – 1%.

     Септоріозом уражено 23% обстежених площ посівів озимої пшениці, у середньому – 1,5% рослин. Розвиток хвороби – 1%.

     Кореневі гнилі виявлені на 6% обстежених площ посівів озимої пшениці, уражено у середньому 0,5% рослин, розвиток хвороби – 0,5%.

     Пероноспорозом уражено 35% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому – 2,3% рослин, максимально - 5%. Розвиток хвороби – 1%.

     Білою плямистістю уражено 26% обстежених площ посівів озимого ріпаку, у середньому – 2,2% рослин, максимально - 5%, розвиток хвороби - 1%.


     Мишоподібні гризуни

     Триває заселення нових площ мишоподібними гризунами. Теплі погодні умови та достатність кормів сприяють і розмноженню гризунів на сільськогосподарських угіддях.

     Заселення площ озимої пшениці становить 36%. Середня чисельність гризунів - 1,2 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 2 кол./га з 3 житловими норами.

     На посівах озимого ріпаку шкідниками заселено 38% обстежених площ, середня чисельність становить 1,3 кол./га з 1,5 житлової нори, максимально - 3 кол./га з 4 житловими норами (на крайових смугах).

     На багаторічних травах заселено 100% обстежених площ, середня чисельність колоній шкідників – 1,7 кол./га з 1,8 житлової нори, максимально - 4 кол./га з 5 житловими норами.

     На неорних землях мишоподібні гризуни виявлені на всіх обстежених площах, середня чисельність колоній становить 2,2 кол./га з 2,3 житлової нори, максимально - 6 кол. з 4 житловими норами.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux