Минулого тижня в Павлоградському районі Дніпропетровської області зареєстровано випадок отруєння грибами 2-річної дитини.
У 2021 році в Дніпропетровській області мав місце летальний випадок унаслідок отруєння дикорослими грибами 11-річної дитини.
Держпродспоживслужба попереджає, що гриби – не їжа для дітей.
Дітям до 14-16 років гриби протипоказані взагалі, оскільки система травлення дитини «перебудовується» лише після 18 років. Гриби дуже важкі на шлунок, це по-перше, по-друге, багато грибів дійсно умовно їстівних і їх треба добре знати, щоб правильно збирати, обробляти й правильно готувати.
До складу грибів входить хітин, який являє собою стійку речовину, що не засвоюється навіть дорослим організмом, не кажучи вже про дитячий.
Травна система дитини ще формується, тому таку важку речовину адекватно сприйняти не може. До того ж, саме хітин не дає організму засвоювати інші поживні речовини, які є у грибах. У результаті користі від вживання грибів для дитини жодної, зате стрес для травної системи – забезпечено.
Молодий організм ще не може чинити опір отруті, і дитина перед нею зовсім беззахисна. Адже концентрація деяких токсичних речовин може збільшуватися у грибах у декілька разів! Їх співвідношення може дуже коливатися, внаслідок цього токсичні дози, абсолютно нешкідливі для дорослих, стають смертельно небезпечними для дітей. Тому страва, яку їли дорослі, може бути отрутою для малюка! Отруєння малечі грибами проходить дуже тяжко. Легких випадків не буває! Зі 100 дітей, які отруїлися грибами, 5 – 6 гинуть, а 25 – 30 стають інвалідами на все життя!
Нагадуємо вам, що ознаки отруєння грибами можуть проявитися як через 30 хвилин після споживання, так і протягом декількох днів.
Основні симптоми отруєння такі:
За наявності будь-якого з наведених симптомів негайно викликайте лікаря!
Перша допомога при отруєнні грибами:
Не займайтеся самолікуванням, це може нашкодити вам!
Пам’ятайте! Годування дітей грибами – це завжди «гра з вогнем». Якщо ви бажаєте здоров’я собі та своїм близьким, будьте обережними!