• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
До уваги власників домашніх тварин (коти,собаки), які здійснюють міжнародні перевезення своїх тварин

     Міжнародні перевезення домашніх тварин здійснюються виключно за паспортами встановленого зразка !!!

     Відомості паспортів на тварин невстановленого зразка при перетині державного кордону не братимуться до уваги. Переміщення домашніх собак і котів здійснюватиметься виключно за ветеринарно-санітарними паспортами на домашню тварину встановленого зразка.

     Нагадаємо, що єдина форма бланку ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (домашні тварини – коти, собаки) затверджена наказом Мінагрополітики від 26.10.2017,№578, яким були внесені зміни до Правил заповнення, зберігання, списання ветеринарних документів та вимог до їх обліку (наказ Мінагрополітики від 01.08.2014 №288)

     Так, згідно з наказом Мінагрополітики, підставою для оформлення ветеринарно- санітарного паспорта є: клінічний огляд тварини; наявність відповідних діагностичних досліджень та профілактично-лікувальних обробок, включаючи щеплення проти сказу.

     Видача ветеринарно-санітарного паспорта на тварину передбачена Законом України «Про ветеринарну медицину» та входить до переліку платних адміністративних послуг, які надаються Держпродспоживслужбою, органами та установами, що належать до сфери її управління. Розмір плати за їх надання затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 року, №641 та складає 51 грн 29 коп.


Загальна вартість при видачі ветеринарно-санітарного паспорта на собак та котів (дрібні тварини)

Назва послуги

Розрахунок

з ПДВ

1

Клінічний огляд дрібних тварин (п1.4 р ІІІ)

20,35 грн.

24,42 грн.

2

Надання консультації (п.55 р.ІІІ)

25,44 грн.

30,53 грн.

3

Ідентифікація тварини (собаки, коти) (п.56 р.ІІІ)

10,82 грн.

12,98 грн.

4

Дегельмінтизація дрібного собаки, кішки, тощо (п.43 р.ІІІ)

19,47 грн.

23,36 грн.


Всього

76,08 грн.

91,29 грн.


Видача ветеринарно-санітарного паспорта на домашню тварину (адміністративна послуга)

51,29 грн.     Право надання адміністративних послуг мають лише державні установи. У даному випадку – це державні установи ветеринарної медицини, зокрема державні лікарні ветеринарної медицини (району, міста, області).

     Підстави для відмови у видачі ветеринарно-санітарного паспорта визначені частиною сьомою статті 32 Закону України «Про ветеринарну медицину» та передбачають:

 • недотримання ветеринарно-санітарних заходів, передбачених законодавством; ускладнення епізоотичної ситуації на відповідній території, потужності (об’єкті);
 • неможливість безпосереднього огляду об’єкта державного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду;
 • відсутність документального підтвердження епізоотичного благополуччя місцевості походження та ветеринарно-санітарного стану об’єктів; відсутність необхідної ветеринарної обробки тварин, їх карантинування, відповідних досліджень та/або експертного висновку.

     Ветеринарно-санітарний паспорт на тварину чинний до моменту її смерті.

     З моменту набуття чинності наказу про запровадження нового зразка ветеринарно- санітарного паспорта на домашню тварину Держпродспоживслужба здійснила необхідну організаційну роботу щодо забезпечення централізованого виготовлення бланків таких паспортів.

     Крім того, враховуючи запити власників домашніх тварин, був визначений перехідний період. Це пов’язано з тим, що дані ветеринарно-санітарних паспортів невстановленого зразка, що стосуються ветеринарних обробок, лабораторних досліджень та щеплень тварин не могли бути перенесеними до паспорта встановленого зразка, зокрема через встановлену періодичність вакцинації від сказу – один чи навіть два рази на рік. Проте весь цей період такі дані враховувалися при видачі ветеринарних документів.

     Наразі відомості про ветеринарні обробки тварин, лабораторні дослідження сироваток крові на наявність антитіл до збудника сказу тощо з кінця 2017 року втратили актуальність, тому наповнення новими даними про такого роду маніпуляції з домашніми тваринами вносяться у ветеринарно-санітарні паспорти нового зразка.

     Звертаємо увагу, що ветеринарні паспорти старого зразка у власників тварин не вилучатимуться, але вони не визнаються при операціях купівлі-продажу домашніх тварин, видачі ветеринарних документів чи при переміщенні за кордон.


ВЕТЕРИНАРНО – САНІТАРНИЙ ПАСПОРТ НА ТВАРИНУ НОВОГО ЗРАЗКА

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux