Дніпропетровщина: нарада щодо недопущення масового поширення сарани

Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 25 липня 2025 року о 16:00

24 липня 2025 року проведено нараду під головуванням першого заступника голови облдержадміністрації – начальника обласної військової адміністрації Яндульского Юрія Олександровича, у якій взяли участь в.о. начальника Головного управління Держпродспоживслужби Андреєв Андрій Степанович та провідний спеціаліст відділу захисту рослин, фітосанітарної діагностики та прогнозування Думанський Юрій Едуардович.

Під час заходу учасники доповідали про ситуацію на території Дніпропетровської області, про недопущення масового поширення особливо небезпечних рослинних шкідників (сарани), а також вжиття заходів щодо їх локалізації.

На території Дніпропетровської області станом на 23.07.2025 осередків сарани не виявлено. Було лише одне звернення від Мирівської сільської територіальної громади Нікопольського району до Нікопольського районного управління щодо виявлення сарани на березі Каховського водосховища в межах села Вищетарасівка.

Фітосанітарними інспекторами Головного Управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області 23 липня 2025 року було проведено обстеження сільськогосподарських угідь в с. Вищетарасівка, с. Володимирівка, сел. Томаківка на території Мирівської сільської ради Нікопольського району на встановлення чисельності та видового складу саранових. У ході обстежень стадних видів саранових не виявлено, cкупчення в куліги не спостерігається, чисельність шкідника на даний час не становить загрози сільськогосподарським посівам. На території прибережних смуг Каховського водосховища, р-н КП «Дніпро» с. Вищетарасівка (на площі 1,0 га) виявлено саранові, чисельність яких складає 2-5 екз/м², що не перевищує порогу шкодочинності.

Отже, у разі масового розвитку і поширення особливо небезпечних шкідливих організмів необхідно запроваджувати особливий режим захисту рослин, який потребує додаткових заходів та ресурсів щодо їх локалізації і ліквідації відповідно до ст. 14 ЗУ «Про захист рослин».

При перевищенні порогу шкодочинності саранових на сільськогосподарських угіддях, просимо негайно повідомити ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області на електрону адресу info@dp.dpss.gov.ua або за номером телефону (097)860-40-49 (управління фітосанітарної безпеки).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux