• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Для суб’єктів господарювання, які планують у 2024 році займатись виробництвом насіння та/або садивного матеріалу з метою подальшої реалізації
Управління фітосанітарної безпеки, опубліковано 21 лютого 2024 року о 11:34

Управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області нагадує, що, відповідно до Закону України «Про насіння і садивний матеріал» та Постанови Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2016 року № 882 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва», необхідно подбати про оформлення пакету документів для включення до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва на 2024 рік.

Державний реєстр — це перелік суб’єктів насінництва та розсадництва, які виробляють насіння та/або садивний матеріал для реалізації відповідно до вимог Закону України «Про насіння і садивний матеріал».

Необхідними умовами для юридичних осіб або фізичних осіб-підприємців, які мають на меті займатись виробництвом насіння та/або садивного матеріалу з метою подальшої реалізації, є:

наявність у штатному розписі спеціаліста відповідної кваліфікації для організації насінництва та/або розсадництва;

наявність матеріально-технічної бази, необхідної для провадження господарської діяльності у сфері насінництва та/або розсадництва.

Зверніть увагу, якщо ви не є володільцем патенту на сорт, обов’язково необхідно укласти ліцензійну угоду з володільцем патенту або підтримувачем сорту.

Відповідальність за достовірність поданих відомостей несе заявник.

Міністерство аграрної політики та продовольства України має право перевіряти відомості, подані заявником, та подавати запити на відповідну інформацію до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також має доступ до даних державних реєстрів.

Рішення про включення фізичної особи-підприємця або юридичної особи до Реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва або про відмову у включенні до цього реєстру ухвалюэться Міністерством аграрної політики та продовольства України протягом 10 календарних днів з дня надходження заяви.

Статтею 13 Закону України «Про насіння і садивний матеріал» закріплені права та обов’язки суб’єктів насінництва та розсадництва. Зокрема, суб’єкти насінництва та розсадництва мають право:

на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів сортів рослин (клонів, ліній, гібридів першого покоління) перехреснозапильних культур перед іншими товаровиробниками;

вимагати відшкодування завданих збитків від перехресного запилення посівів перехреснозапильних культур іншим сортом унаслідок порушення їхнього права на перевагу при розташуванні насіннєвих посівів;

звертатися до відповідних органів виконавчої влади або до суду в разі порушення прав;

брати участь у виконанні державних цільових програм щодо виробництва насіння і садивного матеріалу;

брати участь у формуванні державного резервного насіннєвого фонду.

Заява подається за формами, затвердженими наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 13 червня 2016 року № 198 «Про затвердження форм заяв, які подаються для включення заявника до Державного реєстру суб’єктів насінництва та розсадництва та для внесення змін до відомостей, які містять такий реєстр», до Міністерства аграрної політики та продовольства України у письмовій та/або електронній формі. У письмовій формі заява подається особисто або надсилається поштовим відправленням за адресою: 01001, Україна, м. Київ, вул. Хрещатик, 24. В електронній формі подається на адресу: support@minagro.gov.ua.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux