Поширене паразитарне захворювання шкіри, причиною якого є мікроскопічний підшкірний кліщ Demodex canis, так у ветеринарній медицині розуміється демодекоз у собак. Збудник є частиною нормальної мікрофлори шкіри тварини. Ветеринари поки не з’ясували, чому в одних вихованців загальна популяція кліщів зростає, а в інших – ні. З цієї причини такий феномен лікарі відносять до генетичних чинників. Кліщі формують цілі колонії, оселяються у волосяних цибулинах, потових і сальних залозах. У фолікул проникають кілька особин. Паразити харчуються клітинами епідермісу тварини. На початку зараження захворювання практично ніяк не проявляє себе. Інкубаційний період триває близько 6 тижнів. По мірі поширення демодекоз у тварин може ушкодити навіть внутрішні органи.
Перші ознаки ураження демодексом проявляються після початку масового розмноження підшкірного кліща. По виду симптоматики виділяють кілька форм прояву патології:
Основні симптоми у тварин: починає випадати шерсть на грудях, лапах, морді, уздовж хребта; на ділянках алопеції з’являються комедони – вугри, чорні точки; якщо у тварини довга шерсть, то вона починає злипатися.
Лікування тварин.
Основою лікування демодекозу є застосування протипаразитарних препаратів. Їх дія спрямована на знищення кліщів.
Профілактика.
Один з варіантів профілактики патології – це своєчасна вакцинація проти демодекозу в собак. Вона впливає на імунітет тварини, стимулює антипаразитарний захист. Виділяються й інші методи профілактики демодекозу. Метою їх виступає підтримання імунітету на належному рівні та своєчасне лікування при перших же ознаках патології.