Упродовж 2020 року Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області промоніторили звернення фізичних осіб щодо реалізації продуктів харчування в незареєстрованих місцях, а саме у місцях стихійної торгівлі.
Головним управлінням неодноразово надсилалися листи реагування до Головного управління національної поліції в Дніпропетровській області для вжиття відповідних заходів.
Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області продовжує роботу у даному напрямку і закликає споживачів бути пильними та не купувати продукти харчування невідомого походження в місцях стихійної торгівлі.
Такі продукти харчування повинні реалізуватися на агропродовольчих ринках. Реалізація сільгосппродуктів, продовольчих, непродовольчих товарів, живої худоби, птиці, кормів, домашніх тварин, декоративних птахів, акваріумних риб, посадкового матеріалу плодово-ягідних культур, овочевої і квіткової розсади, живих садових квітів, насіння овочевих культур і квітів проводиться на спеціалізованих ринках чи на спеціально виділених рядах (секціях) змішаних ринків з обов'язковим дотриманням санітарно-епідеміологічних вимог.
Продавці на агропродовольчих ринках повинні пройти лабораторний контроль продуктів тваринного та рослинного походження та отримати висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи, яким підтверджено безпечність та якість харчових продуктів.
На вимогу покупців продавці зобов'язані пред'явити їм висновок лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи про відповідність продуктів ветеринарно-санітарним нормам.
Такий вид діяльності суворо регламентується Законом України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та потребує наявності дозвільних документів. За порушення вимог Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» передбачена адміністративно-господарська відповідальність відповідно до положень статті 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».