10 липня 2018 року прийнято Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції», який введено в дію 02 серпня 2019 року. Наразі прийнято всі підзаконні нормативно-правові акти.
Міжнародна співпраця
Мінекономіки співпрацює з міжнародними проектами, що мають на меті розвиток органічного виробництва, зокрема з:
За підтримки швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України» Мінекономіки спільно із громадською спілкою виробників органічних сертифікованих продуктів «Органічна Україна» було організовано конгрес «Органічна Україна 2020» (квітень 2020 р.), 24 регіональні форуми «Органічна Україна -2020» разом із обласними державними адміністраціями у 24 областях України (червень-вересень 2020 р.), спільно із Федерацією органічного руху України було проведено спеціалізовану виставку «ОРГАНІК-2020» та конференцію "Органік: знання, досвід, результат” у рамках Міжнародної агропромислової виставки «АГРО-2020» (серпень 2020 р.). Мінекономіки, Держпродспоживслужба та державна установа «Офіс з просування експорту України» в рамках програми взяли участь у навчальному турі, у сесії конгресу Центральної та Східної Європи «Регулювання в органічному секторі та нова Спільна аграрна політика ЄС, плани та стратегії в країнах Центральної та Східної Європи», круглому столі для органів сертифікації «Органічний Закон України та його вимоги до органів сертифікації у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції» в рамках міжнародної торговельної виставки органічних продуктів «БіоФах-2020» (лютий 2020 р.).
Переваги
Переваги органічного сільського господарства є надзвичайно великими – для економічного зростання, захисту навколишнього середовища, якості та безпеки харчових продуктів, запобігання зміні клімату та соціальної справедливості.
Органічне сільське господарство суттєво зменшує застосування агрохімічних засобів захисту за рахунок використання поєднання традиційних та сучасних методів для природного контролю шкідників та хвороб. Органічне сільське господарство може також підвищити врожайність та опір хворобам. Воно покращує структуру ґрунту, захищає водні ресурси, мінімізує фактори, що спричиняють зміну клімату та підтримує біорізноманіття. Внаслідок своєї холістичної природи органічне сільське господарство об’єднує збереження біологічного різноманіття дикої природи, сільськогосподарське біорізноманіття та збереження ґрунтів, а також просуває малоінтенсивне сільське господарство на крок вперед за рахунок відмови від застосування хімічних добрив, пестицидів та генетично модифікованих організмів (ГМО)1.