З метою профілактики та зменшення захворюваності на сказ у дикій фауні на території Дніпропетровської області триває весняна кампанія пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин. Створено робочі групи, до складу яких увійшли спеціалісти ветеринарної медицини, лісники, мисливці тощо.
Жителі області розуміють, що заходи з пероральної вакцинації диких тварин проти сказу є надзвичайно важливими. Зокрема, співробітники притулку для тварин «Приют Пегас Днепр» висловили щиру подяку за проведену роботу фахівцям Дніпровської міської лікарні ветеринарної медицини та Дніпровської районної державної лікарні ветеринарної медицини.
«Завдяки злагодженій роботі вашої команди вдалося охопити значні території та забезпечити надійний захист як для диких, так і для свійських тварин, зменшуючи ризик поширення цього надзвичайно небезпечного захворювання серед населення.
Окремо хочемо відзначити роботу спеціалістів міської лікарні ветеринарної медицини: Глиняного Сергія, Задорожного Ігоря, Фурман Дануту, а також нашого провідника - Цибульського Володимира, місцевого фермера з села Малозахариного, який, завдяки своїм знанням місцевості та розташування лисячих нір, допоміг ефективно скоригувати маршрут.
Ваша праця є неоціненним внеском у зміцнення здоров’я громад, екологічну безпеку та дотримання міжнародних санітарних норм».
Питання щодо запобігання виникненню сказу тварин перебуває на постійному контролі Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.
https://www.facebook.com/share/p/1EkZuAXjM3/
Довідково. Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо відловити, щоб вакцинувати класично (внутрішньом’язево або підшкірно). Такий спосіб вакцинації застосовують для диких та бродячих тварин, у яких, після поїдання поживної принади з вакциною, на 21 день формується імунітет до збудника сказу і триває мінімум 1 рік.