Під час дії воєнного стану частина закладів дошкільної освіти, у яких облаштоване укриття, функціонують за змішаною формою навчально-виховного процесу. Кратність харчування визначається з урахуванням режиму роботи. Якщо тривалість перебування у закладі становить більше чотирьох годин, то діти обов’язково забезпечуються харчуванням.
Для дитячого організму, що розвивається, надзвичайно важливим є раціональне та збалансоване харчування.
Організація харчування у дитячих організованих колективах повинна здійснюватися з дотриманням норм харчування, які затверджені постановою КМУ від 24.03.2021 № 305, а також з дотриманням санітарного законодавства та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів.
Одним із основних етапів організації харчування є складання примірного чотиритижневого меню на кожен сезон року окремо. Незалежно від способу організації харчування розроблення примірного чотиритижневого сезонного меню може бути забезпечене засновником (засновниками) державних та комунальних закладів освіти як для одного окремого закладу, так і для групи таких закладів.
Меню, яке рекомендовано Міністерством охорони здоров’я України, може використовуватися у закладах освіти без погодження з територіальним органом Держпродспоживслужби. З територіальним органом Держпродспоживслужби погоджується меню, яке складається закладом освіти самостійно.
На сьогодні Міністерством охорони здоров’я України рекомендовані примірні чотиритижневі меню на осінній і зимовий періоди для дітей дошкільного віку. У зв’язку з цим для розроблення примірного чотиритижневого меню на весняний період у Новоолександрівській ОТГ створена робоча група, до складу якої входять керівники, кухарі та медпрацівники закладів дошкільної освіти. З метою надання консультативно-методичної допомоги при складанні примірного чотиритижневого меню для харчування дітей у закладах дошкільної освіти громади до участі у семінарі із зазначеною групою запрошено спеціаліста Дніпровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Людмилу Петишко.
Під час засідання робочої групи розглянуто питання стосовно вимог до складання меню з урахуванням постанови КМУ від 24.03.2021 № 305 та дотриманням принципів раціональності та різноманітності у харчуванні дітей. Окремо наголошено на організації харчування дітей з особливими дієтичними потребами. Спеціалістом Дніпровського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області проведено гігієнічний аналіз, надано оцінку проєкту примірного чотиритижневого весняного меню та рекомендації щодо приведення його у відповідність до чинних вимог.
Діти у закладах дошкільної освіти, відповідно до норм споживання основних груп харчових продуктів при триразовому харчуванні у разі п’ятиденного перебування, повинні отримувати:
У меню обмежується кількість цукру, солі. До трирічного віку додавання цукру при приготуванні страв не дозволяється.