Пташиний грип – це заразне вірусне захворювання, яке зазвичай вражає птахів, а ще іноді свиней; лише в окремих випадках вірусом пташиного грипу може заразитися й людина.
Чим небезпечний вірус пташиного грипу для людини? Вірус пташиного грипу може викликати в людини особливо тяжке захворювання, що вражає внутрішні органи й призводить до їхньої відмови.
Ураховуючи шляхи міграції цільових видів дикої перелітної птиці, військові дії, які можуть впливати на розширення зони високого ризику виникнення грипу птиці, та з метою своєчасного реагування на надзвичайні ситуації, пов’язані з гостроінфекційними захворюваннями птиці, фахівцями Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області вживаються заходи, направлені на мінімізацію ризиків поширення грипу птиці у Дніпропетровській області, а саме:
- посилено заходи, направлені на проведення моніторингу за здоров’ям птиці у птахогосподарствах, особистих селянських господарствах, місцях зупинок дикої перелітної птиці тощо;
- організовано проведення інформаційних кампаній в області щодо профілактики грипу птиці для власників птиці в особистих селянських господарствах, керівників та працівників господарств;
- вжито заходи щодо підтримання постійно діючого резерву дезінфікуючих засобів.
-
З метою профілактики захворювання птиці власникам необхідно:
- здійснювати господарські та ветеринарні заходи, які забезпечуватимуть запобігання виникненню захворювання птиці;
- здійснювати купівлю-продаж птиці в місцях санкціонованої торгівлі тільки при наявності ветеринарних супровідних документів;
- інформувати державну ветеринарну службу міста про наявність птиці з метою проведення необхідних профілактичних заходів;
- на вимогу спеціалістів ветеринарної медицини надавати домашню птицю для проведення клінічного огляду;
- дотримуватися режиму закритого типу (не допускати вигулу (виходу) домашньої птиці за межами дворової території);
- утримувати різні види птахів окремо;
- виключити можливість контакту домашньої птиці з дикими, особливо водоплавними, і синантропними птахами;
- не допускати сторонніх осіб у місця утримання домашньої птиці;
- проводити термічну обробку кормів перед згодовуванням;
- забій домашньої птиці, призначеної для реалізації в торгівлі, здійснювати на спеціалізованих підприємствах;
- проводити ретельне очищення та дезінфекцію всіх приміщень і території;
- проводити знезараження посліду та підстилки шляхом спалювання або біотермічним методом;
- дотримуватися правил особистої гігієни при догляді за птицею (змінний одяг та взуття, мити руки з милом, патрати в рукавичках і т. п.).
Звертаємо увагу власників птиці, що швидке поширення грипу на певній території призведе до значних економічних збитків у наслідок зниження продуктивності та загибелі птиці.
При ознаках захворювання чи незвичній поведінці птиці, у випадку масової загибелі необхідно терміново сповістити територіальний орган Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів або районні та міські державні лікарні ветеринарної медицини!