• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
ПОСИЛЕНО КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ ПРОТИЕПІДЕМІЧНИХ ЗАХОДІВ У ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

У зв’язку з ускладненням метеоумов спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та Дніпровського міського управління посилено контроль за дотриманням протиепідемічних заходів та температурного режиму в закладах дошкільної освіти.

    Так, 18-19 грудня 2021 року проведено рейдові перевірки у 27 закладах дошкільної освіти м. Дніпро, 18 з яких порушували протиепідемічні заходи. За виявлені порушення складено 5 адміністративних протоколів та винесено 13 попереджень.

     Найрозповсюдженіші порушення: температурний скринінг проводиться не усім працівникам та допуск до роботи персоналу здійснюється без проведення термометрії безконтактним термометром; використовуються несправні або неналаштовані безконтактні термометри; не організовано централізований збір засобів індивідуального захисту (захисні маски, респіратори),  паперових серветок в окремі  контейнери/урни з кришками та поліетиленовими пакетами; несвоєчасно поновлюються запаси паперових рушників та мила для дотримання особистої гігієни дітей та персоналу тощо.

     При цьому температурний режим у перевірених дошкільних закладах, зокрема в групових осередках, відповідає нормативним показникам.

     Нагадуємо, що на час дії карантинних обмежень, у закладах дошкільної освіти повинні бути організовані протиепідемічні заходи, передбачені вимогами постанови головного державного санітарного лікаря України від 22.09.2020 №55 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах дошкільної освіти на період карантину у зв’язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» та інших нормативно-правових актів.  

     При цьому, санітарно-епідеміологічні вимоги до закладів дошкільної освіти усіх форм власності визначаються Санітарним регламентом, затвердженим наказом МОЗ України від 24.03.2016 № 234. Зокрема й вимоги до повітряно-теплового режиму. Так, оптимальною температурою у групових осередках дошкільних навчальних закладів є +19-230С. Прогулянки на вулиці дозволяється проводити при температурі повітря не нижче -160С, обмеження прогулянок – при ускладненні метеоумов.

   Довідково: протягом 2020 року Держпродспоживслужбою в Дніпропетровській області проведено моніторинг щодо дотримання протиепідемічних заходів на 24873 об’єктах, з них - 3148 об’єктів порушували протиепідемічні вимоги, за що складено 817 протоколів,  винесено 2600 попереджень. У тому числі перевірено 1427 дошкільних навчальних закладів, виявлено 129 порушень, складено 39 протоколів, винесено 111 попереджень. З початку ж 2021 року по Дніпропетровській області перевірено 146 дошкільних навчальних закладів, виявлено 32 порушення, складено 5 протоколів про адміністративні правопорушення та винесено 27 попереджень щодо усунення виявлених порушень протиепідемічних вимог.

   Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області продовжуватимуть здійснювати моніторингові обстеження дошкільних навчальних закладів, об’єктів торгівлі, сфери надання послуг тощо стосовно дотримання ними визначених протиепідемічних заходів та вимог в період посилення карантину.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux