Питання організації харчування у закладах освіти не втрачає актуальності, адже збалансований раціон підвищує успішність у навчанні. Доведено, що діти, які отримують достатньо поживних речовин (вітаміни, мінерали, білки, вуглеводи та корисні жири), мають кращу концентрацію, пам’ять та успішність у школі.
У 2024/2025 навчальному році у більшій частині закладів загальної середньої освіти, які розташовані на території Синельниківського району, впроваджено освітній процес в очній формі зі змішаним режимом навчання. Більш ніж у 50 закладах загальної середньої освіти, органами виконавчої влади та місцевого самоврядування організовано та забезпечено гаряче харчування здобувачів освіти.
З метою організації якісного, здорового та безпечного харчування, впровадження нових норм харчування, дотримання закладами освіти погодженого примірного чотиритижневого меню, а також формування культури здорового харчування та виконання плану заходів з реформування системи шкільного харчування, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 27.10.2023 № 990-р «Про схвалення Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року та затвердження операційного плану заходів з її реалізації у 2023–2024 роках», спеціалістами Синельниківського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області продовжуються моніторингові обстеження закладів освіти.
При здійсненні обстежень акцентується увага на розробленні та впровадженні системи HAСCP на харчоблоках закладів освіти, питанні щодо стану матеріально-технічної бази (забезпеченість у достатній кількості кухонним і столовим посудом, технологічним та холодильним обладнанням, інвентарем для розробки харчових продуктів тощо), дотриманні технологічних процесів при приготуванні та видачі готових страв, наявності супровідної документації на харчові продукти, яка засвідчує їхню якість та безпечність, створенні належних умов для дотримання дітьми та персоналом правил особистої гігієни, забезпеченості закладів питною водою гарантованої якості та організації питного режиму, наявності запасу мийних та дезінфекційних засобів, угод на вивезення твердих побутових та харчових відходів тощо.
Реформування шкільного харчування, яке триває вже кілька років поспіль, спрямоване на розбудову системи здорового харчування, формування у дітей культури харчування та правильних харчових звичок з метою збереження та зміцнення здоров’я.
Реалізація стратегії реформи шкільного харчування має стати основою формування здорового суспільства та значного зниження рівня неінфекційних захворювань в Україні.