З метою приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти та інших об’єктів соціальної сфери у готовність до використання за призначенням спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальних підрозділів продовжують брати участь у комісійних обстеженнях будівель (споруд, приміщень) для визначення їх можливості використання як найпростіших укриттів.
Протягом 2022 року по Дніпропетровській області здійснено 1182 комісійні обстеження найпростіших укриттів у закладах загальної середньої освіти, закладах дошкільної освіти, професійно-технічних закладах, лікувально-профілактичних закладах та інших об’єктах соціальної сфери.
Зокрема по місту Дніпру нараховується 116 закладів загальної середньої освіти, в яких облаштовані найпростіші укриття. На базі 45 закладів загальної середньої освіти міста Дніпра організовано Пункти незламності. При цьому, у разі небезпеки скористатися укриттями можуть не лише учні та вчителі, але й мешканці сусідніх будинків. Крім того, в укриттях є можливість зарядити гаджети, зігрітися, випити гарячого чаю тощо.
Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальних управлінь при залученні продовжують здійснювати обстеження найпростіших укриттів з метою визначення їх придатності для використання за призначенням. Уже з початку 2023 року по області проведено 36 обстежень найпростіших укриттів.
Аналізуючи стан укриттів, які можуть використовуватися у разі небезпеки, спеціалісти Держпродспоживслужби в межах своєї компетенції та повноважень надають консультативно-методичну допомогу суб’єктам господарювання щодо неухильного дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, дезінфекційного режиму, створення безпечних і здорових умов праці та відпочинку, а також здійснення інших заходів, спрямованих на запобігання захворюванням, отруєнням, травмам, забрудненню навколишнього середовища тощо.
Нагадуємо, що обладнання укриттів повинно забезпечувати можливість безперервного в них перебування людей упродовж не менше 48 годин. Найпростіші укриття мають бути забезпечені системою вентиляції, штучним освітленням, облаштованими сантехвузлами або біотуалетами, умовами для дотримання особистої гігієни, місцями для сидіння з розрахунку не менше 0,6 м.кв. на одну людину, ємностями з питною водою із розрахунку 2 л на добу на одну людину, контейнерами для зберігання харчових продуктів, засобами для надання невідкладної медичної допомоги тощо.