• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Обстеження найпростіших укриттів у закладах дошкільної освіти

З метою приведення фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти у готовність до використання за призначенням спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальних підрозділів продовжують брати участь у комісійних обстеженнях будівель (споруд, приміщень) для визначення їхньої можливості використання як найпростіших укриттів.

Комісійні заходи здійснюються зокрема з представниками органів місцевого самоврядування, управлінь освіти та Державної служби з надзвичайних ситуацій. За результатами обстежень складається комісійний акт оцінки об’єкта щодо можливості його використання для укриття населення як найпростішого укриття за встановленою формою, а також акт готовності закладу до роботи.

З метою можливості переведення на змішану та/або очну форми навчально-виховного процесу продовжується активне облаштування найпростіших укриттів і у закладах дошкільної освіти Дніпропетровської області та здійснюються їхні комісійні обстеження.

Так, протягом 2022-2023 рр. спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальними підрозділами по області проведено 487 обстежень найпростіших укриттів у закладах дошкільної освіти, 225 з яких мають позитивний висновок щодо функціонування у частині санітарно-гігієнічних питань. Наразі обстеження проводяться майже по всій області, крім Нікопольського району, де через бойові дії усі заклади дошкільної освіти працюють за дистанційною формою.

Загалом, оцінюючи стан укриття, яке може використовуватися у разі небезпеки, спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області у межах своєї компетенції та повноважень надають консультативно-методичну допомогу суб’єктам господарювання щодо неухильного дотримання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних заходів, дезінфекційного режиму, створення безпечних і здорових умов праці та відпочинку, а також здійснення інших заходів, спрямованих на запобігання захворюванням, отруєнням, травмам, забрудненню навколишнього середовища тощо.

Нагадуємо, що для можливості використання приміщень як найпростішого укриття об’єкт має перебувати у задовільному санітарному стані. З метою забезпечення нормальних умов життєдіяльності осіб, що підлягають укриттю в об’єктах фонду захисних споруд, такі об’єкти мають бути забезпечені необхідним майном, інвентарем, засобами та матеріалами. Обладнання найпростіших укриттів має забезпечувати можливість безперервного перебування в них населення упродовж не менше 48 годин.

Зокрема, з метою дотримання санітарно-гігієнічного, протиепідемічного та дезінфекційного режимів найпростіші укриття мають бути належним чином оздоблені, оснащені системами забезпечення життєдіяльності, обладнанням для підтримки нормативного повітряно-теплового режиму, матеріалами для надання невідкладної медичної допомоги, забезпечені умовами для дотримання особистої гігієни, місяцями для сидіння (лежання), питною водою (із розрахунку 2 л на добу на одну особу, яка підлягає укриттю) та технічною водою (за відсутності централізованого водопостачання), контейнерами для зберігання продуктів харчування, виносними баками, що щільно закриваються, для нечистот (для неканалізованих будівель і споруд), розміщених у спеціально призначених для цього приміщеннях, штучним освітленням, засобами та інвентарем для прибирання та підтримки належного санітарно-гігієнічного стану приміщень тощо.

Відповідно до Закону України від 06.09.2022 № 2573-ІХ «Про систему громадського здоров’я», органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, власники та адміністрація закладів освіти та фізичні особи, які організовують або здійснюють навчальний та виховний процес, зобов’язані забезпечити умови, що відповідають вимогам державних медико-санітарних нормативів та правил, здійснювати заходи, спрямовані на збереження і зміцнення здоров’я, популяризацію здорового способу життя.

З метою визначення їхньої придатності для використанням за призначенням спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області та його територіальних управлінь при залученні продовжують здійснювати обстеження найпростіших укриттів у закладах освіти та на інших об’єктах соціальної сфери.

Про роботу спеціалістів Держпродспоживслужби Дніпропетровської області з приводу оцінки готовності укриттів у закладах дошкільної освіти Дніпропетровщини розповіла головна спеціалістка ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Маргарита Малишева під час участі у пресконференціях в ІА «Міст-Дніпро» та ІА «Оперативна служба новин».


Додатки: фотосупровід, посилання на виступи.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux