В умовах нашого сьогодення навчальний процес дітей перейшов у зовсім інший формат, в якому велику роль відіграє використання та застосування комп’ютерної техніки. На жаль, тривале перебування перед комп’ютером дає велике навантаження на зоровий апарат дитини, що може призвести до розладів зору.
Новомосковське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звертає увагу на якісну підготовку, комплектацію, облаштування комп’ютерних класів.
Вимоги до кабінетів інформатики у закладах загальної середньої освіти викладено у пунктах 20-27 розділу ІІІ Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОЗ України від 25.09.2020 № 2205; вимоги до комп’ютерного обладнання, яким комплектуються навчальні приміщення закладів освіти, визначені Типовим переліком комп’ютерного обладнання для закладів дошкільної, загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти, що затверджений наказом МОЗ України від 02.11.2017 № 1440.
Зокрема, навчальні приміщення закладів освіти, призначені для роботи з персональними комп’ютерами, повинні мати природне та штучне освітлення. Освітленість робочих поверхонь має становити на екрані не менш 200 лк, на клавіатурі, робочому столі учня - не менше 400 лк.
Для виконання практичної частини навчального заняття необхідно обладнати кожне робоче місце учня персональним комп’ютером у складі монітору, системного блоку, відокремленої клавіатури, відокремленого маніпулятора типу «миша», столом, стільцем (кріслом).
У разі відсутності обладнання робочих місць учнів персональним комп’ютером допускається використання персональних комп’ютерів (ноутбуків) з діагоналлю відеомоніторів не менше 35,56 см (14 дюймів) за умови використання відокремленої клавіатури (учнями 1-7 класів) та використання відокремленого маніпулятора типу «миша» (учнями 1-11/12 класів), а також обов’язкового чергування практичної та теоретичної частин навчального заняття.
Проводи чи інші провідники, через які подається електричний струм до комп’ютерної техніки, повинні бути надійно ізольовані та механічно захищені.
Не дозволяється одночасна робота за одним комп’ютером двох і більше учнів незалежно від їхнього віку.
Використання друкувальних та (або) копіювальних пристроїв у навчальних приміщеннях дозволяється при відсутності учнів та після завершення навчальних занять. Після використання таких пристроїв приміщення необхідно провітрити.
Поверхня підлоги повинна мати антистатичне покриття та бути зручною для вологого прибирання.
Протягом навчальних занять та після роботи з комп’ютерною технікою обов’язково необхідно виконувати комплекси вправ для профілактики зорової та статичної втоми.
Слід пам’ятати, що медичними протипоказаннями до занять учнів з комп’ютерною технікою є аномалія рефракції, некоригована міопія або гіперметропія, некоригована косоокість, епілепсія.
Суворе дотримання санітарно-гігієнічних вимог при використанні комп’ютерної техніки дозволить уникнути небезпечних для здоров’я дітей наслідків.