Враховуючи реалії сьогодення, питання безперебійного надання якісної та безпечної для здоров`я людини питної води залишається актуальним для населення Новомосковського району. На жаль, через воєнний стан призупинено здійснення систематичних перевірок та обстежень, що сприяє зниженню відповідальності керівників та балансоутримувачів об’єктів водопостачання у частині дотримання санітарно-епідеміологічних вимог щодо централізованого водозабезпечення населення.
На території Новомосковського району функціонує 8 підприємств, які надають послуги з централізованого водопостачання населення, і за результатами попередніх перевірок майже всі ці підприємства мали ряд однотипних зауважень.
Зважаючи на важливість даного питання, за ініціативою Новомосковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, на рівні Новомосковської районної військової адміністрації, за участю першого заступника голови та представників відділу житлово-комунального господарства проведено робочу нараду, де обговорювались проблемні питання централізованого водопостачання та шляхи їх вирішення.
В.о. заступника начальника Новомосковського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області Кузіна Альона Валеріївна зауважила на необхідності неухильного дотримання законодавства в галузі надання послуг з водопостачання населення. Обговорювалося питання введення в дію Порядку розроблення підприємствами централізованого водопостачання та централізованого водовідведення технологічних регламентів, затвердженого наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 12.04.2024 №309.
За результатами обговорення ухвалено рішення щодо проведення найближчим часом наради із залученням представників територіальних громад та керівників комунальних підприємств, які здійснюють надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення населення. На ній планується нагадати відповідальним особам про всі нормативні вимоги до питної води, дотримання яких вони повинні забезпечувати відповідно до чинного законодавства України, розглянути питання альтернативних джерел водопостачання в умовах воєнного стану, наголосити на необхідності розроблення комплексних планів-заходів на випадок надзвичайних ситуацій, пов’язаних з перебоями або припиненням водопостачання.