• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
Коли питна вода становить загрозу…

Життя та здоров'я людини тісно пов’язані з довкіллям, де одним із найважливіших компонентів є вода. На сьогодні більшість населених пунктів Нікопольського району, розташованих на березі колишнього Каховського водосховища, після руйнування ГЕС забезпечуються привізною питною водою. Відсутність централізованого питного водопостачання змушує мешканців району користуватися водою із індивідуальних колодязів, розташованих на територіях приватних садиб. Також сьогодні стало популярним обладнання в приватному секторі й свердловин. Але постає питання, наскільки це безпечно для здоров’я та чи можна пити і готувати на такій воді? Звичайно, ні! Адже вода сама по собі сильний розчинник усіляких елементів з таблиці Менделєєва:

вапнякова вода «збагачена» магнієм і кальцієм;

залізо у воді робить її непридатною для пиття та приготування їжі;

перенасичення азотовмісними речовинами ґрунтових вод призводить до зараження води нітратами.

Нітрати – це солі азотної кислоти, які є постійними складниками природних вод. Якщо їхня концентрація у питній воді не перевищує 50 мг/дм.куб, то така вода не шкідлива для вживання. Уживання води з наднормативним вмістом нітратів небезпечне для здоров'я людини. З ним безпосередньо пов’язане таке захворювання як водно-нітратна метгемоглобінемія (особливо у немовлят та дітей раннього віку до 3 років), що може призводити до тяжких порушень стану здоров’я та навіть до смертельних випадків.

Отже, основна причина водно-нітратної метгемоглобінемії – це вживання забрудненої нітратами води.

Звідки ж у підземній воді колодязів та свердловин беруться нітрати? Насамперед вони накопичуються у воді індивідуальних колодязів, розташованих на територіях приватних садиб та інших об’єктів, поряд з якими ближче ніж чим на 20-50 метрів розташовані господарські споруди для тварин, вигрібні туалети, поживна яма, гнойові купи, стихійні смітники, городи та поля, де безконтрольно застосовуються азотні мінеральні добрива. Усе це в сукупності призводить до забруднення нітратами ґрунту, а в подальшому - і ґрунтових вод.

Для попередження негативного впливу нітратів на здоров`я населення та запобігання виникненню отруєнь і захворювань, пов’язаних з водно-нітратною метгемоглобінемією, Нікопольське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області продовжує нагадувати населенню щодо необхідності дотримання таких рекомендацій:

не вживати питну воду із індивідуальних колодязів, не досліджену на вміст нітратів, для приготування їжі та пиття дітей до 3 років, а використовувати чисту від нітратів питну воду, а саме: фасовану, бутильовану столову воду;

дотримуватися гігієнічних вимог при облаштуванні та експлуатації колодязів (ізолювання стін, облаштування навколо нього глиняного замка, огородження, навісу, кришки, відра тощо); не менше 1 разу на рік забезпечити очищення колодязів з подальшою їхньою дезінфекцією;

територію поблизу колодязя утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;

з обережністю застосовувати в сільському господарстві та приватному секторі мінеральні чи органічні добрива.


Будьте небайдужі до свого здоров`я та бережіть здоров`я своїх дітей!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux