Кам’янське районне управлінням Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звертає увагу батьків школярів на те, що збираючи дитину до школи, необхідно приділяти увагу якості зошитів та навчальних посібників, якими буде користуватися дитина.
Вибір зошитів, навчальних посібників в магазинах багатий та різноманітний, але серед всього цього книжково-канцелярського різноманіття зустрічаються підробки, які можуть навіть нашкодити дитині.
Неякісний друк тексту приводить до порушень зору. Постійна напруженість приводить до стомленості, дратівливості. Зайва вага портфелю приводить до викривлення хребта, створює додаткове навантаження на руки та ноги, і це в той час, коли кістково-м’язова система дитини ще формується. В такому випадку здоров’я дитини до кінця навчального року може зазнати суттєвого погіршення.
Як виглядає «правильна» книга для школяра:
Відповідно «Державних санітарних норм і правил "Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей" затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України від 18 січня 2007 року N 13, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 січня 2007 р. за N 77/13344 загальна вага підручників та шкільного приладдя на один навчальний день не повинна перевищувати для учнів 1- 2 класів – 1,5 – 2,0 кг, 3 – 4 клас – 2,0 – 2,3 кг, 5 - 6 клас – 2,3 – 3,0 кг, 7 – 8 клас – 3,0 – 3,5 кг, 9 – 11 клас – 3,5 – 4,5 кг.
Коли будете купувати канцтовари, обов’язково зверніть увагу:
Дотримання цих простих рекомендацій допоможе зберегти здоров’я дітей.