• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
12 травня - Міжнародний день здоров'я рослин
опубліковано 12 травня 2023 року о 09:49

     12 травня щорічно відзначається Міжнародний день здоров'я рослин, присвячений вивченню і збереженню рослинного світу. Міжнародний день здоров'я рослин є важливим святом не лише для всього світу, а й для України. Здорові рослини є важливим ресурсом для сільського господарства та харчової промисловості України, а також важливим елементом екосистем та біорізноманіття.

     Україна є країною, де землеробство є однією з основних галузей економіки, тому здоров'я рослин має велике значення для забезпечення продуктів харчування та забезпечення економічного розвитку країни. Здорові рослини забезпечують якість продукції та підвищують її конкурентоспроможність на міжнародному ринку. Крім того, Україна є державою з багатим біорізноманіттям, де зустрічається велика кількість різноманітних рослин. Також, здоров'я рослин має важливе значення для забезпечення здорового середовища для людей та тварин. Здорові рослини забезпечують збереження ґрунту та підтримують екологічну рівновагу.

     Міжнародний день здоров'я рослин є нагадуванням про те, наскільки важливі рослини для життя людей, тварин і всієї планети в цілому. Рослини не тільки забезпечують живильні речовини для людей і тварин, але й є невід'ємною складовою здорового середовища, забезпечуючи зелені насадження, очищення повітря та води, та допомагаючи зберігати біологічну різноманітність.

     Однак, на жаль, здоров'я рослин під загрозою через різні причини, такі як шкідники, захворювання, неправильне використання пестицидів та забруднення навколишнього середовища. Це може призвести до значного зниження врожаю, погіршення якості продукції та підвищення цін на продукти харчування.

     Тому, на Міжнародний день здоров'я рослин важливо нагадати всім про необхідність дотримання правил догляду за рослинами та їх захисту від шкідників та захворювань. Державні органи, такі як Держпродспоживслужба, мають важливу роль у контролі якості продуктів харчування, забезпеченні безпеки та захисту рослин від захворювань та комах.

     Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області контролює дотримання законодавства в сфері захисту та збереження здоров'я рослин. Одні із важливих повсякденних завдань включають реєстрацію засобів захисту рослин, контроль за їх використанням та боротьбу зі шкідниками, проведення моніторингу стану рослинних культур та лабораторних досліджень, координацію заходів попередження та ліквідації надзвичайних ситуацій.

     Також, важливо підтримувати інформованість та освіченість населення про проблеми здоров'я рослин та необхідність їх захисту. Держпродспоживслужба проводить відповідні інформаційні заходи для того, щоб залучити громадськість до питань здоров'я рослин.

     Нагадаємо, що збереження здоров'я рослин - це важливе завдання не лише для сільського господарства, а й для збереження біорізноманіття та забезпечення здорового середовища для людей та тварин. Завдяки спільним зусиллям державних органів, фермерів та громадськості можна забезпечити здоров'я рослин та підвищити якість продукції.

     Отже, на Міжнародний день здоров'я рослин ми повинні згадати про важливість збереження рослинного світу та пам'ятати про те, що кожен з нас може допомогти в цьому завданні. Збереження здоров'я рослин - це забезпечення здорового майбутнього для всієї планети. Головне управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області 12 травня 2023 року о 11-00 організовує круглий стіл на тему: «Здоров’я рослин для збереження довкілля» на якому будуть присутні спеціалісти Держпродспоживслужби, науковці Дніпровського державного аграрно-економічного університету та інституту зернових культур НААН України, а також підключено он-лайн трансляцію для керівників об’єднаних територіальних громад, сільськогосподарських товаровиробників та експортерів Дніпропетровської області. Запрошуємо прийняти участь у вищезазначеному заході. 

   Підключиться до конференції Zoom

   https://us02web.zoom.us/j/85743352113?pwd=ejFiNlFiVHR3YnZzZGxSeUtPV2xJUT09

   Ідентифікатор конференції: 857 4335 2113

   Код доступу: 651035

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux